Öğrenciler Kredi Kartı Kullanabilir mi? Kolayca Öğrenci Kredi Kartı Almak

Üniversite öğrencileri zaman zaman ekonomik sıkıntılar içerisinde kalabilmektedirler. Hiç olmadık zamanlarda nakit ihtiyacınız ortaya çıkabilir ve bu ihtiyacınızı giderecek bir yol bulamayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı öğrencilerin kredi kartı kullanması hem sorumluluk bilinci kazanmak hemde acil durumlarda kredi kartı ile ödemelerini kolayca yapmak açısından çok büyük önem arzetmektedir. Hatta kredi kartı kullanmayı gelecek için bir yatırım olarak görebilirsiniz. Bu nasıl olacak diye soruyorsanız; düzenli bir şekilde kredi kartı kullandığınız durumda eğer ödemelerini sorunsuz bir şekilde yaparsanız öğrenim hayatınızın sonrasında kredi notunuz artacağı için kredi çekme olanağınız daha çok artacaktır. Bu sebepten dolayı mutlaka kredi kartı kullanmaya özen göstermelisiniz. Dikkatli bir şekilde kullanıldığı takdirde kredi kartları düşman değil adeta en sadık dost haline gelebiliyor. Öğrenci kredi kartı ile ilgili tüm bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir sorunda yorumlardan bize bildirerek çözümler bulma yoluna başvurabilirsiniz.

Öğrenciler Kolay Bir Şekilde Kredi Kartı Alabilir mi?

Öğrencilerin kredi kartı alması için bazı bankaların sunduğu fırsatlar bulunuyor. Bu fırsatlar doğrultusunda sadece öğrenci olduğunuzu belgeleyen bir yazı ile birlikte kredi kartı başvurusu yapma imkanınız bulunuyor. Öğrenci kredi kartlarına sahip olmak için genel olarak okul bilgilerinizi girmeniz gereken bir form doldurmanız gerekmektedir.

Üniversitelerin ön lisans ve yüksek lisans bölümlerinde öğrenim gören bir öğrenci iseniz, bankaların sizlere sağladığı öğrenci kredi kartlarına başvuru yapma olanağınız bulunmaktadır. Her ne olursa olsun kredi kartlarına başvuru yaparken gereken şartları gözden geçirmeye dikkat etmelisiniz. Kredi kartı yaptığınızda olumsuz sonuç almanız durumunda bankaların size karşı bakış açısında değişimler olacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Sahibi Olmak İçin Kefil Gerekiyor mu?

Öğrenci kredi kartı temin edebileceğiniz bankalar sizden herhangi bir kefil talep etmeyeceklerdir. Tek sorun olan şu ki daha önce kredi kartı veya herhangi bir bankadan kredi kullandıysanız ve ödemelerinizde düzensizlik, gecikme yaşandıysa bu durum bankalar nezdinde geçmişinizi olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple kredi kartı talepleriniz bankalar tarafından değerlendirme sürecine bile alınmadan geri çevrilecektir.

Öğrenci Kredi Kartı İçin Bankalar Benden Düzenli Gelir Talebinde Bulunur mu?

Öğrenci kredi kartlarının öğrencilere sunduğu en iyi desteklerden birisi herhangi bir gelir beyanında bulunmadan sahip olunabilmesidir. Bu kredi kartlarından bankalar sizden düzenli gelir beyanı istemeyecekleri için düzenli gelir sahibi olmanız gerekmemektedir.

Bankalar gelir beyanı istemediği için öğrencilere sunulan kredi kartlarının limitleri genelde 400 – 1000 Türk lirası arasında değişim göstermektedir. Öğrenci kredi kartı limiti en fazla 1300 Türk lirası olabilmektedir. Düzenli bir gelire sahip olduğunuz durumlarda gelir belgelemesi yaparak bu limitin artışını talep edebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemezsem Ne Olur?

Kredi kartı geçmişini yaratmak için öğrencilik dönemlerinden başlamanız sizin için çok faydalı olacaktır. Bu dönemin bitişinin ardından gerçek hayata atılacağınız için kredi ihtiyaçlarınız durumunda bu zamanlarda kullandığınız kredi kartına ait ödemeleriniz dikkate alınacak ve düzenli ödemeniz durumunda size verilebilecek kredi miktarı artacaktır. Bu sebeple kredi kartını kullandığınız zamanlarda yaptığınız ufak harcamaların bile geri ödemesinin düzenli olması çok önemli olacaktır.

Kredi kartı borcumu ödemezsem ne olur diye düşünüyorsanız olabilecek en önemli durumu size açıklayalım. Bu durumda kredi notunuz sürekli bir düşüş haline geçecek ve gelecekte bankalardan hizmet almanız gerektiğinde size her zaman şüpheci bir şekilde yaklaşılacaktır. Bu sebeple kredi veya kredi kartı talepleriniz artık kabul edilmeyecektir. Yani finansal geleceğinizi neredeyse kendi elinizle darmadağın etmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir