Press ESC to close

Öğrenciler İçin En Avantajları Kredi Kartları

Öğrencilerin kredi kartı alabileceği birçok banka bulunmaktadır fakat en avantajlı kredi kartları merak edilmektedir. Bu sebep ile yazımızda öğrenciler için en avantajları kredi kartları hangileridir sorusunun cevabını bulacaksınız.

Öğrenciler İçin En Avantajları Kredi Kartları

Birçok banka, öğrencilerden aidat tahsil etmemektedir. Bunun yanında taksit ve puan özelliği de öğrencilere sunulmaktadır. Durum böyle olunca birçok öğrenci, kredi kartı çıkartmak ve en avantajlısını istemektedir.

Akbank – Exi26
TEB – ÜnivesiTEB
Garanti Bankası – Bonus Genç
İş Bankası – İş’te Üniversiteli
Ziraat Bankası – Genç Bankkart
VakıfBank – Like Card

iste-universiteleri-kredi-karti
iste-universiteleri-kredi-karti

Yukarıda sıraladığımız kredi kartları, bankaların her özelliğini aktif ettiği ve aidat olmayan kartlardır. Sadece öğrenciler için hazırlanan bu kartlar, birçok özelliği barındırmaktadır. Normal kredi kartları gibi puan biriktirebilir ve harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Bu açıdan oldukça avantajlı olan kartlar için başvuru yapmak çok kolaydır. Her şeyden önce hangi bankadan kredi kartı çıkartmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonra bankanın şubesini ziyaret ederek, kısa bir diyalog sonucunda kredi kartı edinebilirsiniz. Çıkartacağınız kredi kartı, en geç 1 hafta içerisinde kargo ile kapınıza kadar ulaştırılmaktadır. Bu noktada bazı bankalar, kredi kartının teslimi için şubeye çağırabilmektedir. Bu konuda banka tarafından bilgi verilecektir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak,
Bankanın sunacağı sözleşmeyi imzalamak,
Öğrenci belgesi ile başvurmak,
Nüfus kartı ile başvuruya gitmek,
18 ile 25 yaş aralığında olmak.

Genel olarak her bankanın aradığı şartlar bunlardır. Bazı bankalar, 25 yaş sınırı koymakla beraber yaş aralığını esnetebilmektedir. Bu durumda banka görevlisine başvurunuzu almasını ve göndermesini rica etmeniz gerekmektedir. 26 ile 27 yaşlarındaysanız, öğrenci kredi kartı başvurunuz büyük ihtimal onaylanacaktır. Burada önemli olan; yaş değil, öğrenci olup olmadığınızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir