altın ne olacak

güncel altın yorum ve analizleri

20.07.2018 Altın Ons Analizi ve Altın Yorumları

Altın fiyatlarında yaşanan sert düşüşler devam ederken altın 1,215 dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Altın fiyatlarında yaşanan sert düşüşlerin ardından yatırımcılar altın fiyatları ne olur, daha nereye kadar diye düşecek diye sormaya başlamışken devreye bir anda Trump girdi ve altını bir nevi ipten aldı diyebiliriz. Dün gece saatlerinde Trump’dan Fed’in faiz arttırımlarının Abd’yi olumsuz etkilemesine vurgu yaptığı açıklamaların ardından ise dolara gelen sert satış altın ons fiyatında da 1,215 dolar seviyesinden 1,225 dolar seviyesine kadar yaklaşık 10 dolarlık bir artışı beraberinde getirdi.

[ilgiliicerik icerik_id=”739″]

Piyasalarda Trump hızlı faiz arttırımına karşı görüşü hakim olur iken 1,1550 seviyelerine gerileyen euro dolar paritesi 1,1650 seviyesinin üzerine yükseldi. Diğer para birimleri de dolara karşı dün akşamdan bu yana değer kazanmaya devam ediyor.

altın ons analizi

Grafiği incelediğimizde altın fiyatlarında olası destek noktamız 1,212 dolar seviyesi iken direnç noktalarımız ise sırası ile 1,228 dolar, 1,241 ve 1,248 dolar seviyeleri olarak takip edilebilir. Ana direnç noktamız ise 1,255 dolar bölgesi olacaktır. Bu bölgenin altında kalan yükselişler piyasa oyuncuları tarafından satış fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir