Press ESC to close

Ons Altın Fiyatları Yorumları

Altın fiyatları haftanın son işlem gününde ciddi bir yükseliş hareketi yaşayarak yatırımcılarını umutlandırdı. 1,190 dolar seviyelerine yakın şekilde işlem gününe başlayan altın ons fiyatı öğleden sonra yaptığı yukarı doğru hareketini 1,210 dolar seviyesine kadar sürdürdü. Haftalık kapanışını 1,206 dolar seviyesinde gerçekleştirdi.

Altın ons fiyatları için hafta içerisinde yapmış olduğumuz altın analizleri içerisinde öncelikle 1,184 dolar üzerinde kalınmasının önemine vurgu yapmış ve bu seviye üzerinde kalındıkça 1,212 dolar kuvvetli direnç noktasının hedef haline gelebileceğini belirtmiştik. Sonuç olarak da altın fiyatları 1,184 dolar üzerinde kalmayı başardı ve haftalık kapanışını 1,200 dolar seviyesi üzerinden gerçekleştirdi.

ons altın yorumları
altın ons fiyatı analizi ve yorumları 26.08.2018

Bu durum altın yatırımcıları için pozitif olarak algılandı. Şimdi ise yatırımcılar altın fiyatları nereye kadar yükselir diye sormaya başladılar. Altına yatırım yapmayı planlayanlar ise altın fiyatları yeniden 1,200 dolar altına sarkar mı, altın fiyatları daha düşer mi diye sorular sormaya başlamış durumdalar. Bu soruların cevabını net olarak bilmek oldukça zor olsa da geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz altın analizleri doğrultusunda gelişen altın fiyatları yüzümüzü güldürdü. Yeni haftada da altın analizleri ve güncel altın yorumları ile altın piyasası içerisinde yaşanan hareketliliği sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Dilerseniz şimdi altın fiyatları grafik analizine kısaca bir bakalım.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Altın Ons Teknik Analizi

ons altın analizi
altın ons fiyatı grafik analizi

Altın ons fiyatlarında haftanın son işlem gününde dolar endeksinden bağımsız olarak yaşanan yükseliş acaba altın dibi buldu mu sorusunu gündeme getirdi. Şuan için günlük altın grafikleri yukarı yönlü hareketi destekler nitelikte olmaya devam ediyor.

Altın ons fiyatına teknik olarak bakacak olduğumuzda, hafta içerisinde öneminden bahsettiğimiz 1,185 dolar seviyesi yine ön plana çıkıyor. Altın bu seviye üzerinde kaldıkça yukarı yönlü hareketini öncelikle 1,212 dolar seviyesine sonrasında ise 1,230 dolar seviyesine kadar taşıyabilir. Tabi dolar endeksinde yaşanacak fiyat hareketleri de altın ons fiyatı üzerinde etkili olabilir. Yaklaşan Fed faiz toplantısı korkusu ile altın ons fiyatları üzerindeki baskı etkisini sürdürmeye devam edebilir. Ancak Cuma günü gelen alımlar da bu baskının kırıldığını bir miktar destekler nitelikteydi.

Önümüzdeki dönemde altın fiyatları gerilemeye devam eder ise, özellikle uzun vadeli altın yatırımcıları için büyük alım fırsatları oluşabilecek gibi duruyor. Öyle ki altın fiyatları son yılların en düşük seviyelerine oldukça yakın seyrediyor. Özellikle 1,050 dolar altına doğru bir düşüş hareketi oluşur ise ciddi anlamda bir alım fırsatı altın yatırımcılarının karşısına gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir