altın ne olacak
güncel altın yorum ve analizleri

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

14.08.2018 Altın Fiyatları Bugün Ne Olur ?

Altın fiyatlarında volatilite son günlerde oldukça yüksek. Özellikle gram altın tarafında dolar kurunda yaşanan yükselişin etkisi hala devam ediyor. Öyle ki gram altın tarafında 270 tl üzerine çıkılarak yeni bir rekor seviyeye ulaşıldı. Ancak ons altın tarafında durumlar biraz daha değişik. Ons altın tarafında dünya genelindeki ticaret savaşları korkularına rağmen gerileme sürüyor. Yani altına güvenli liman talebi ile alımlar şuan için gelmiyor.

Japon yeni ile normal zamanlarda korele fiyatlaması bulunan ons altın fiyatları japon yeni küresel piyasalardaki endişelerle dolara karşı değer kazanırken, altın onsu güvenli liman talebi ile şuana kadar yükselişe geçmiş değil. Aksine düşüşler biraz daha derinleşmiş durumda. Altın ons fiyatı dün 1200 dolar altına sarkarak 1,195 doların altını test etmeye başladı. Yeni günde de altın fiyatı 1,195 seviyesinden işlem görüyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”26″]

Gram altın fiyatları dolar tl paritesindeki yükselişin etkisi ile altın ons fiyatlarında yaşanan düşüşlere rağmen zirve noktalarına yakın seyretmeye devam ediyor. Gram altında uzman yorumları yukarı yönlü hareketlerin doların yükselişine bağlı olarak devam edebileceğini söylemekteler. Ancak az da olsa bir kesim uzman ekonomistler gram altın fiyatlarının düşüşe geçeceğini bu bölgelerin tepe noktası olarak kalacağını düşündüklerini belirtiyorlar.

Gram Altın Yorumları

Doların yükselişinin Abd ile Türkiye arasındaki Brunson krizi diğer bir deyiş ile Papaz krizinden kaynaklandığını düşünürsek, burada yapılabilecek bir anlaşma doların sert gerilemesine dolayısı ile de gram altın fiyatında da düşüşe yol açabilir. Aksi halde doların daha da yükselebilme ihtimali de bulunuyor, bu nedenle gram altın tarafında da yeni rekor seviyeler gündeme gelebilir.

Altın Ons ve Gram Altın Yorumları

Previous article

Ons ve Gram Altın Analizleri Güncel

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.