Ülkemizin resmi olarak devlete ait tek kargo şirketi olan PTT, son yıllardaki modernizasyon çabalarını başarıyla tamamlamıştır. Özellikle son sistem teknolojilerini sistemine başarıyla entegre eden PTT, bu sayede artık daha fazla kullanıcıya hitap etmektedir. Artık internet siteleri üzerinden yapılan alışverişlerde bile PTT kargo tedarikçisi olarak kullanılmaktadır. PTT üzerinden gönderilen kargo işleminde, kişilere bir barkod ve takip numarası verilmektedir. PTT Kargom Nerede hizmeti ise bu kargonun gidiş yolunda sorgulanmasına ve müşterilere en güncel bilgiler verilmesine imkan sağlamaktadır. Yurtiçi ve yurtdışından gönderilecek ve alınacak kargolar için en uygun ve güvenilir yöntem PTT kargo sistemini kullanmak olacaktır.

PTT Kargom Nerede İnternet Sorgulaması

PTT kurumu, kargoların sistem üzerinden takip edilmesi için resmi bir internet sitesi açmıştır. Resmi internet sitesinin içerisinde bulunan gönderi takip bölümüne giriş sağlanması gerekir. Kargo gönderimi esnasında alınan barkod ve takip numarası, internet sitesinin kargo sorgulama bölümüne girilecektir. Böylece kargonun anlık durumunun takip edilmesine imkan sağlanır.

PTT Kargo Hizmetlerinde Telefonla Sorgulama

PTT kargoculuk hizmetlerinde gönderi takibini daha kolay bir şekilde müşterilerine sunmak için, 7 gün 24 saat çalışan müşteri hizmetleri temsilciliği kurmuştur. Bu sayede gönderilerinin durumunu öğrenmek isteyen müşterilerin 444 1 788 kodlu numarayı aramaları gerekecektir. Barkod numarasının verilmesi ile sistemde sorgulama yapılacak ve kişiye kargo ile ilgili bütün bilgiler verilecektir. 444 1 788 kodlu müşteri hizmetlerini aramak ücretsizdir. Bu arama esnasında sadece mobil operatörlerin oluşturduğu tariflerdeki dakikalar gidecektir.

PTT Şubelerinden Sorgulama

İnternet veya telefon uygulamaları üzerinden takip yapamayan veya daha klasik bir hizmet almak isteyen müşterilerin, kendilerine en yakın PTT şubesine gitmesi gerekecektir. PTT şubesine gidildiğinde kargo bölümünde çalışan görevliler, barkod numarasının alınmasıyla birlikte sistemde kontrolleri sağlayacaktır. En kısa sürede müşterilere kargo ile ilgili bilgi verecek olan görevliler, bu sayede kargo sorgulamasını başarıyla tamamlayacaktır.

PTT Hakkında

PTT kargo hizmetleri, ülkemizin en gelişmiş şube ve teknik ağına sahiptir. Bu yüzden en uzak ilçelerde ve köylerde bile hizmet vermektedir. Teknik aksaklık meydana gelmediği sürece, PTT kargolarını zamanında alıcına ulaştırmaktadır.

Müteselsil Ne Demek?

Previous article

Aylık Akbil Nedir? Aylık Akbil Ücretleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Genel