Press ESC to close

PTT’den Para Gönderme

Zaman zaman banka hesabı olmayan kişilere veya PTT şubesine yakın olan kişilere para göndermek zorund kalabiliriz. Bu tip durumlarda PTT ile para gönderme işlemini yapabileceğimiz seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekleri kullanarak rahat bir şekilde para transferlerinizi PTT üzerinden yapabilirsiniz.

PTT ile para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı havale işlemlerinizi PTT kurum aracılığı ile yapabilirsiniz. Her bankanın şubesi her şehirde olmaması para gönderme işlemi sırasında sıkıntı yaşamamıza neden olur. PTT her ilde hatta bütün ilçelerde yer alır. Para gönderme işlemlerinizi PTT ile gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar para gönderme işleminde yüksek komisyon ve ücret alır. PTT ile bu işlemi daha ucuza yapabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1124″]
  • PTT Para Gönderme İşlemi

Size en yakın PTT şubesine gidin. Sıra numarası alın. Sıra size geldiği zaman havale bildirim formunu doldurun. Havale işlem ücretini ödeyip işleminizi gerçekleştirin. PTT ile para göndermeyi bu şekilde 4 aşamada gerçekleştirebilirsiniz. Para gönderme işlemini avantajlı hale getirmek için en yakın PTT şubesine gidin. PTT para gönderme işini en çok asker ve tutuklu yakınları kullanmaktadır.

Banka hesabı olmayan askerlere PTT aracılığı ile para gönderme işlemi kısa sürede gerçekleşir. Tutuklu tanıdıklarınıza da PTT ile para gönderebilirsiniz. PTT para gönderme işlemini internet üzerinden yapmak için kendinize PTT posta çeki hesabı açtırmalısınız. İnternet üzerinden internet şubesini kullanarak para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Para gönderme işlemini Türk Lirası ile yapabildiğiniz gibi Euro ve dolar olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

 

  • PTT Para Gönderme Ücreti

PTT ile para gönderme işlemi belirli dönemlerde güncellenir. 2018 yılı PTT para gönderme ücretleri şu şekildedir. 100 liraya kadar olan işlemler için PTT şubelerinden 7,5 TL internet şubesinden 5,5TL ücret alınır. 100 lira ile 250 lira arası gönderimler için PTT şubelerinden 15 TL internet şubesinden 10,5 lira alınır. 250 lira ile 500 lira arası gönderimlerde PTT şubesinden 16 lira internet şubesinden 11 lira alınır. 500 lira ile 1000 lira arası gönderimler için PTT şubesinden 23 lira internet şubesinden 15 lira alınır. 1000 lira ile 5000 lira arası gönderimlere PTT şubesinden 30 lira internet şubesinden 23 lira masraf alınır. 5000 ile 10.000 lira arası gönderimlerde PTT şubelerinden 40 lira internet şubesinden 28 lira işlem ücreti alınır.

[ilgiliicerik icerik_id=”667″]

PTT şubesinden dolar ve Euro gönderimlerinde ücretlendirme şu şekilde yapılır. 250 dolar ve 250 Euro’ya kadar olan gönderim için 15 lira, 500 Euro ve 500 dolara 20 TL, 1000 dolar ve 1000 Euro’ya kadar olan gönderime 28 lira, 3000 dolar ve 3000 Euro’ya kadar olan gönderimlerde 33 lira masraf alınır.

 

  • PTT Para Gönderme Kaç Günde Gider?

PTT ile para gönderim işlemi aynı bankalarda olduğu gibi saniyeler içinde gerçekleşir. Karşı tarafın PTT şubesine anlık olarak düşer. Havale bildirimini tamamlayıp gişe işleminizi tamamladıktan sonra para karşı tarafın şubesine anlık olarak yansır. Karşı taraf işleminiz tamamlandıktan 1 dakika sonra gönderdiğiniz parayı çekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir