Press ESC to close

Twitter Fenomeni Türk Kripto Para Analistleri, Kripto Para Fenomenleri

Twitter’da en çok takip edilen Türk kripto para fenomenleri, yatırımlarına yön verirken rehbere ihtiyaç duyan kişiler arasında oldukça popüler. Teknik analiz bilgisi olmayan veya fiyat beklentisini teyit etmek isteyenlerin yanısıra kripto paralara yön veren gelişmelerden anında haberdar olmak için de fenomenlerin sayfaları sık sık listelere eklenmekte. Kısa zamanda yüksek kazanç vaad eden kripto paralara ülkemizde ilgi arttıkça, Twitter’da takip edilen Türk kripto para fenomenleri de günden güne çoğalmakta. Bu fenomenler arasında analizleri en başarılı olan ve yüksek takipçi sayısına sahip olan kripto para analistlerinin paylaşımlarını gözden geçirmek, yatırımlarınıza yön verirken size de ışık tutacak.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Twitter Fenomeni Türk Kripto Para Analistleri

Twitter fenomeni Türk kripto para analistleri deyince akla ilk gelen isimlerden olan Selcoin, 2010 yılında açtığı hesapta güncel olarak 580 bin takipçiye sahip. Bitcoin’in adını daha kimse duymamışken o, kripto paraların geleceğine inanmış ve yatırımlarını buna göre şekillendirmişti. Hatta Bitcoin için ‘Altın Kapının Anahtarı Bitcoin’ isimli bir kitap bile yazmıştı. Önsezilerinde ne kadar haklı olduğunu Bitcoin’in bugünkü fiyatı herkese kanıtlıyor. Selcoin Youtube kanalında da oldukça aktif.

Enes Turan, namıdiğer Paradator, Twitter’ın en çok takip edilen kripto para yorumcularından. 711 bin takipçisi ile dikkatleri üzerine çeken Paradator, kendine has analizleriyle diğerlerinden ayrışıyor. Genelde altcoinlerden sepet oluşturarak riski minimalize etmeyi hedefleyen Enes Turan, grafik üzerinden analiz yapmak yerine sadece alım satım yaptığı anda koin ismini ve fiyatını paylaşmayı tercih ediyor. Özellikle gelecek fiyat tahminleri ve ayı/boğa sezonu beklentileriyle takipçilerine büyük resmi göstermeyi de ihmal etmiyor.

Twitter fenomenlerinin en eskilerinden olan Kripto Emre, şuanda 300 bin takipçiye sahip. Sayfasında yanlızca piyasa hakkında değil, başarılı olabilecek projelere de yer veren Kripto Emre, Selcoin gibi Youtube’ ta da bir o kadar aktif.

Diğer analistlere göre yaşça büyük olan altcoinrookie, kendi oluşturduğu indikatörler ve kriptoda.com adlı internet sitesiyle oldukça iddialı. 256 bin takipçi sayısına sahip Rookie, düzenli olarak yaptığı teknik analiz paylaşımları ile biliniyor. Showtime indikatörü ile pump yapacak koinleri önceden yakalayabildiğini iddia eden Rookie, bunu borsadaki mucize olarak adlandırıyor.

Futbolun kralı Messi’den feyzalan Kripto Messi, 268 bin takipçisiyle fenomenler arasına girmeyi başarıyor. Twitter’ı aktif kullanan Kripto Messi, ani hareketlerde de onu sevenlerini yanlız bırakmayarak bilgilendirmeye devam ediyor. Ani düşüşler esnasında ne yapacağını bilemeyen yatırımcılar için bu çok önemli bir özellik.

Locksmithcrypto kullanıcı adı ile Twitter’da sayfası olan Locksmith, 211 bin takipçiye sahip. Fiyatının yükselmesini beklediği kripto paralar hakkındaki haberlere sayfasında detaylı olarak yer veren Locksmith, kendi yaptığı alım satımları ve hedeflerini de eklemeyi unutmuyor.

Oytun Es ve Altuğ İşler’in ortak yayın yaptığı Kripto Teknik sayfasında, kripto para dünyasındaki son durumları birlikte yorumluyor. 131 bin takipçiye sahip Kripto Teknik, altcoin incelemeleri ve karşılaştırmaları ile tanınıyor.

Kripto dünyasının son dakika haberlerini kaçırmak istemeyenler için Finans Merkezi Twitter sayfası öne çıkıyor. Önemli gelişmeleri tek bir sayfadan takip etmenizi sağlayan Finans Merkezi, 27 bin takipçi ile fenomen olma yolunda hızla ilerliyor.

555 bin takipçisi ile en gözde Twitter Kripto fenomenlerinden biri olan Kemal Hiçyılmaz yani Twitter ismiyle Crypto Kemal, bu piyasada her tecrübesiz yatırımcının geçtiği sancılı yollardan geçerek çıkardığı dersler sayesinde edindiği bilgilerle fenomenler arasında yer almayı başarıyor. Türkiye’deki Ninja Traders kurucularından biri olan Crypto Kemal’in de grafikler üzerinde yaptığı incelemelerle takipçilerinin ilgisini daima üzerinde tutuyor.

TheBullduck ismiyle Twitter’da bulabileceğiniz Efe Bulduk’ta, yatırımlara şekil verebilecek önemli gelişmeleri ve yeni projeleri takipçileriyle düzenli olarak paylaşıyor. 250 bin takipçisi olan Efe Bulduk’u finans kanallarındaki programlarda görmeniz de mümkün.

En popüler Kripto Twitter sayfalarından biri olan Stevedabitcoin, 448 bin takipçisiyle birebir konuşurmuşcasına samimiyet içerisinde yaptığı paylaşımlar sayesinde çok seviliyor. KriptoLevent gibi diğer popüler yatırımcılarla birlikte yaptığı yayınlarda piyasada olanları ve sektörel gelişmeleri yorumlarken grafik analizlerine de yer veriyor.

Altın yatırımcılığından Bitcoin’e giden yol. Aklınıza kim geldi? Tabi ki Elittürk. Altın, gümüş, döviz paritelerini çok uzun zamandır Twitter’daki Turkelit hesabından yorumlayan Elit Türk’ün kripto dünyasına girişi muhteşem oldu. Diğer enstrümanların günler hatta haftalar içinde yaptığı hareketlerin koin piyasasında saatler içinde olması tecrübeli yatırımcılar için hem heyecan verici hem de beklemeye gerek bırakmadığı için tercih sebebi. Tüm bu nedenlerden Elittürk Twitter sayfasında da artık herşeyden çok altcoinler var. 308 bin takipçisiyle gece gündüz gelişmeleri ve beklentileri paylaşan teknik analiz uzmanı Elittürk, bu işi sevmişe benziyor.

Son olarak Kripto severler aleminin Twitter fenomenleri arasında Kerim Kalender yer alıyor. Kendisi altcoin avcısı olarak tanımlayan Kerim Kalender, 323 bin takipçili sayfasını yaptığı şeffaf paylaşımlara borçlu. Alım yaptığı altcoinleri ve fiyatlarını paylaştığı gibi, kapattığı işlemleri de söylemeyi ihmal etmiyor. Bunun yanısıra diğer fenomenler de olduğu gibi ön satışlar ve mainnet haberlerine sayfasında mutlaka yer veriyor.

Bizim beğenerek takip ettiğimiz iki ismi de vermeden geçmeyeyim. Bunlardan bir tanesi MMTÜRK(ALAYLI) bir diğeri ise finansal astroloji alanında dikkat çekici paylaşımları bulunan Alaylı Astrolog. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir