Press ESC to close

Uğur Gürses Kimdir ?

Finans ve Ekonomi denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden olan Uğur Gürses, 1963 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. Başarılı eğitim hayatının en önemli anları Ankara Üniversitesi’nde yer alan Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde geçmiştir. 1985 yılında İktisat mezunu olarak karşımıza çıkan Gürses, hemen 1 yıl sonra ilk işini elde etmiştir. Bu kadar başarılı bir hayat geçiren Gürses, insanlar tarafından merak edilmektedir. Durum böyle olunca da birçok kişi, Uğur Gürses kimdir sorusunu sormaktadır.

ugur-gurses-hayati
ugur-gurses-hayati

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Uğur Gürses Kimdir ?

Üniversiteden mezun olduktan 1 yıl sonra T.C. Merkez Bankası’nda görev alan Uğur Gürses, bu şekilde kariyerine başlamıştır. Döviz, döviz rezerv, döviz yönetimi gibi birçok alanda görev yapan başarılı economist, 1994 yılında özel sektöre adım atmıştır. 2000 yılına kadar birçok bankada yöneticilik ve çeşitli görevlerde yer almıştır. Yıl 2000 olduğunda bankacılığı tamamen kafasından çıkarmış olan Uğur Gürses, ani bir karar ile televizyona geçiş yapmıştır. İlk görev aldığı kanal olan CNN Türk’te ekonomi haberi sunmuş ve ekonomi haberleri ile ilgili yorum yapmıştır. Bu dönemde birçok teklif alan başarılı sunucu, 2012 yılına kadar CNN ile çalışmıştır. CNN’den sonra SKYTÜRK 360 ile anlaşmış ve televizyon hayatına burada devam etmiştir.

Tüm bu çalışmalarının dışında gazetecilikte yapan Gürses, ilk yazılarını 1999 yılında yayımlamaya başlamıştır. O dönem, Yeni Yüzyıl Gazetesi ile çalışmış ve yazılarını oldukça fazla beğenilmiştir. Ekonomi ve finans yazıları sevildiği için Yeni Binyıl Gazetesi’nden teklif almış ve gazeteye yazmaya başlamıştır. Daha sonra birçok economist gibi Radikal Gazetesi için yazılar üretmiş, son olarak Hürriyet Gazetesi’ne geçiş yapmıştır. 2014 yılında Hürriyet’e geçiş yapan Uğur Gürses, şu an aktif olarak bu gazetede görev almaktadır. Aynı zamanda kendi blog sitesi bulunan Gürses, okurları ile buradan da iletişim kurmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir