Press ESC to close

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Para gönderme işlemi söz konusu olduğunda EFT yöntemi sıklıkla karşımıza çıkıyor. Özellikle Ziraat Bankası gibi büyük çaplı bankalarda EFT işlemlerinin yoğun bir şekilde yapılabildiği biliniyor. Bu kapsamda saat kaça kadar para gönderme işleminin yapılabileceğini bilmek beraberinde önemli kazanımları da getiriyor. Üstelik EFT gönderme saatlerini biliyor olmak, zamanı etkili bir şekilde kullanmak konusunda da önemlidir. Bu doğrultuda Ziraat Bankası EFT saatleri kaçtır? Sorusunun yanıtı merak edilmektedir. Yine Ziraat Bankası EFT gönderme ücreti ne kadardır? Sorusu da yanıtı merak edilen bir diğer soru olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bu sorulara dair verilecek ayrıntılı yanıtlar!

2020 Ziraat Bankası EFT Saatleri

2020 yılı itibariyle Ziraat EFT Saatleri söz konusu olduğunda karşımıza bankanın mesai saatleri çıkmaktadır. Zira Ziraat Bankasının mesai saatleri içerisinde bu banka aracılığıyla EFT yapmak mümkün olmaktadır. 2020 Ziraat Bankası EFT saatleri, saat 08:30 itibariyle başlamaktadır. EFT işlemini yapabileceğiniz en son saat de 17:00’dır. Yani Ziraat Bankası aracılığıyla EFT yapabilmek için saat 08:30 ile saat 17:00 arasında gitmek gerekmektedir. Bu saatler haricinde Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla EFT yapmak olanaksızdır.

Yine hafta sonu itibariyle de Ziraat Bankasından EFT yapmak olanaksızdır. Şayet internet bankacılığını tercih edecek olursanız mesai saatleri dışında da EFT işlemi yapabilirsiniz. Ancak ödeme işlemi yine mesai saatleri içerisinde gerçekleşecektir. Bir de EFT işlemi yapabilmek için saat 08:30’da sıra alabilirsiniz. Ancak EFT işlemini tam olarak 09:00 itibariyle yaptırabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Elbette ki Ziraat Bankasında hesabınız olsun ya da olmasın mesai saatleri içerisinde Ziraat Bankası şubelerine giderek EFT yapma olanağınız bulunmaktadır. Bununla birlikte hemen her bankanın EFT ücretlendirmesinin de bulunduğu bilinmektedir. Bu kapsamda Ziraat Bankası EFT ücretleri ne kadardır? Denildiğinde karşımıza farklı seçenekler de çıkabilmektedir. Esasında para gönderme işleminin yapıldığı şubenin neresi olduğu ücretlendirmeyi doğrudan etkilemektedir. Şayet kendi şubenizden para gönderecekseniz, daha uygun ücretlendirmeyle karşılaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT saatleri içerinde banka şubesine gittiğinizde 250 TL tutarın altında bir EFT yaptıracaksanız 10 TL EFT ücreti ödersiniz. 250 TL üzeri EFT gönderimlerinde ise 40 TL ödersiniz. Ancak düzenli olarak bir EFT talimatınız bulunuyorsa sadece 3 TL EFT ücreti ödersiniz. Bununla birlikte EFT işlemini bankamatik aracılığıyla yapacak olursanız; 5 bin TL altındaki tutarlar için 10 TL ücret ödersiniz. Şayet 5 bin TL üzerinden bir EFT işlemini bankamatikten yapacak olursanız 12 TL ödersiniz. Görüldüğü üzere bankamatikten EFT yapmak şubeden EFT yapmaktan çok daha uygun maliyetlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir