Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nedir? Mobil Şifre Nasıl Alınır

avukarlık icralık olanlara kredi veren yerler

icralık olanlar kredi alabilir mi, avukatlık olanlara kredi veren bankalar

Ziraat Bankası internet bankacılığı açmak ve internet şubesi giriş şifresi almak için yapılacak işlemler fazlasıyla kolaydır. Son zamanların en popüler banka uygulamalarından biri olan çevrimiçi bankacılık, kişilerin hesaplarını kontrol altında tutması için en iyi yollardan biridir. Fiziksel bankacılık devrinin yavaş yavaş bittiği bu günlerde telefonunuza aktif olarak kullandığınız bankanın uygulamasını yükleyerek internetin olduğu her noktadan banka hesaplarınıza erişebilirsiniz. Ziraat bankası kullanıcılarının internet bankacılığı veya mobil bankacılık için şifre alma işlemlerini bu yazımızda size detaylı bir şekilde anlatacağız.

İlk Olarak Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hakkında Bilgiler

Ziraat bankası internet bankacılığı, bankanın müşterilerine sağladığı internetin olduğu her noktadan banka hesaplarına erişerek fiziksel bankalardan yapılabilecek tüm işlemleri gerçekleştirebildiği bir uygulamadır. Bilgisayardan, telefondan ve tabletten kolayca kullanabileceğiniz bu hizmet tamamen ücretsizdir. Fatura ödeme, havale veya vadeli vadesiz hesap açma gibi tüm işlemlerinizi uygulamalar üzerinden yapabiliyorsunuz.

Bankanızın size sağladığı internet şube hizmetini bilgisayarınızdan kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun akabinde Ziraat Mobil adlı uygulamayı telefonunuza indirerek internet şubesi başvurusu yapmanız durumunda iki taraftanda aktif bir şekilde aynı şifre ile kullanım sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Bu uygulamayı kullanabilmek için Ziraat Bankası içerisinde en az bir adet vadesiz hesabınız olması gerekmektedir. Vadesiz hesabınız yok ise banka ile iletişime geçerek vadesiz hesap açma talebinde bulunabilirsiniz. Vadesiz hesabınız olduğunu varsayarsak Ziraat bankası şubesinden internet bankacılığı başvurusu yapmak gerekiyor. Bu başvurunun ardından şifreniz cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. Şifreniz tanımlandıktan sonra rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer hesabın açılış süreci içerisinde bireysel internet bankacılığı sözleşmesi size sunulmuş ise herhangi bir ek başvuru yapmadan internet şubesi üzerinden şifrenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Ama herhangi bir sözleşme imzalamamış durumdaysanız kesinlikle Ziraat Bankası şubelerinden destek almanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Mobil Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası internet şubesini kullanmaya başlamak için ihtiyacınız olan şifreyi almak yakınınızda bulunan Ziraat bankası şubesine giderek bireysel internet bankacılığı başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzun tamamlanmasının ardından internet bankacılığı şifreniz telefonunuza gönderilmiş olacaktır.

İnternet Bankacılığı Mobil Şifre Alma İşlemleri

  1. En yakın Ziraat Bankası şubesine başvurun
  2. Bireysel internet bankacılığı talebinde bulunun
  3. Başvurunuzunun onaylanması durumunda cep telefonunuza gönderilen şifreyi ve müşteri numaranızı kullanarak mobil şubeye girişinizi gerçekleştirin.

Yapmanız gereken şeyler bu kısacık paragraftan ibaret. İnternet bankacılığı şifrenizi unutursanız tekrar şubeye başvuru yapmanız gerekmez. İnternet şubesi giriş ekranında karşınıza çıkan “Şifremi Unuttum” butonuna basarak gerekli bilgileri vermeniz halinde yeni şifreyi alabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banka işlemlerinizi gerçekleştirirken kurallara uymaktan ve bilgileri kesin ve kesin doğru girmekten emin olmalısınız. Bu durumda güvenliğiniz hakkında herhangi bir endişeniz bulunmayacaktır. Mobil şube hesaplarınızın güvenliği için aşağıda bulunan maddeleri kontrol etmenizi öneriyoruz.

  • Hesaplarınızda yapılan harcamaları sürekli kontrol etmeye çalışın. Bilginiz dışında yapılan herhangi bir harcama gözüküyorsa hemen bankanıza başvurun.
  • Bankalar sizden hiçbir zaman kişisel bilgilerinizi veya sms doğrulama kodunuzu istemez. Bu tür epostalara kesinlikle cevap vermeyin.
  • İşlemlerinizi tamamladıktan sonra internet bankacılığında aktif olan oturumunuzu sonlandırmayı unutmayın.
  • İnternet bankacılığını kullanmak için güvendiğiniz Wi – Fi bağlantı noktalarını kullanın.
  • Kullandığınız işletim sistemlerini virüslerden koruyacak yazılımlar kullanın.
  • Şifrenizi belirlerken hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir kombinasyon kullanın.

Yukarıda belirtilen kurallar sadece Ziraat bankası müşterilerinin değil diğer bankaların mobil şube ve internet şubesini kullanan kişiler için de geçerlidir. Bu konuya mutlaka özen göstererek güvenliğinizi en üst düzeye çıkarmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir