bugün dolar ne kadar
dolar ne olur bugün

Dolar tl fiyatlamaları oldukça volatil bir şekilde devam ediyor. Son günlerde volatilitenin giderek yükseldiği dolar kurunda bugün nasıl bir seyir izlenebilir, bugün dolar ne olur, yükselir mi düşer mi sorularına birlikte yanıt arayacağız.

Aslına bakarsanız uzunca bir süredir usdtry paritesinde hareketlilik oldukça üst seviyelerde devam ediyor. Zaman zaman Merkez Bankasından farklı müdahaleler gelse de doları asıl durdurabilecek hamle olarak görülen faiz oranlarında arttırıma gidilmemesi dolar alıcılarının elini bir miktar kuvvetlendiriyor. Buna karşın Halkbank’ın açıklamış olduğu 450 milyon tl değerindeki hisse geri alım açıklamasının piyasalara bir miktar olumlu yansıması beklenebilir.

Yine dolar mevduatına gelen vergi oranları bankada dolar hesabında para bekletenleri TL ye döndürmeye teşvik ediyor olsa da yatırımcılar banka hesaplarında bulunan dövizlerini çekip yastık altına da saklayabilirler. Bu nedenle ufakta olsa sıcak para kaybına neden olabilecek bu etken de dolar kuru üzerinde nasıl bir etkiye sahip olacak merak konusu olmuş durumda. Dolarda geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz senaryo hala geçerli 6,36 – 6 ,38 aralığına inilmedikçe yukarı yönlü seyir korunabilir. Bu seviyeler altında ise dolar kuru üzerinde 6,12 seviyesine doğru bir geri çekilme daha yaşanması olası görünüyor.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Dolar Teknik Görünümü 31.08.2018

Tabi tüm bu fiyatlamalar yaşanırken Merkez Bankası ve hükümet kanadından gelecek olan açıklamalarda döviz kurları üzerinde etkili olabilir. Yine Trump, Beyaz Saray ve Abd yetkililerinin ağzından ülkemize yönelik olumlu veya olumsuz gelebilecek her türlü açıklama da döviz kurlarında hareketliliği tetikleyebilir. Bu nedenle dolar alırken veya dolar satarken oldukça dikkatli hareket edilmelidir.

bugün dolar ne kadar

dolar ne olur bugün

Teknik açıdan baktığımızda dolar grafiğinde göze çarpan en önemli nokta bugün için 6,367 seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Yani daha önceki analizlerimizde belirttiğimiz 6,36 – 6,38 bölgesi hala geçerliliğini korumakta. Bu seviye üzerinde yaşanacak olan tutunmalar dolarda yukarı yönlü seyrin istek kazanmasına neden olacaktır. Aksi halde ise dolar tl paritesinde satış baskısı oluşabilir. Bu durumda 6,12 ve 5,90 seviyeleri ön plana çıkan destek seviyeleri önümüze çıkıyor. Tabi bu seviyeler öncesinde doların 6,36 seviyesinin altına inmesi gerekiyor. Dolar tl paritesi şu sıralarda 6,60 civarında fiyatlanıyor.

Dolar Yorumları 29.08.2018

Previous article

Bugün Altın Ne Olur 31.08.2018

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Analizler