aile-hekimi-nasil-degistirilir
aile-hekimi-nasil-degistirilir

Aile hekimi değişikliği, hem E-Devlet sayesinde hem de İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yapılarak sağlanabilmektedir. Belirli kurallar çerçevesinde aile hekimi değişikliği yapılabilmektedir. Durum böyle olunca tüm detayları öğrenmek isteyen kişiler, aile hekimi nasıl değiştirilir sorusunu sormaktadırlar.

Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir ?

İlk olarak E-Devlet’ten aile hekimi nasıl değiştirilir sorusuna yanıt vereceğiz. Bu işlem için e-Nabız’a kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra E-Devlet aracılığıyla “Aile Hekimi Değiştirme” işlemini aratmalı ve çıkan linke tıklamalısınız. Burada size en yakın olan aile hekimleri görebilecek ve seçim yapabileceksiniz. Her ay başı yapılabilen değişiklikler, 5’i ile 21’i arasında yapılabilmektedir. Yapılan değişiklikler, bir sonraki ay işleme alınmaktadır. İşlemler için 1 kez iptal etme ve değiştirme hakkınız olduğu gibi, aile hekimi değiştirme hakkınız da 3 ayda 1 kez’dir.

E-Devlet dışında İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezleri ile de değişiklik yapabilmektesiniz. Bunun için yazılı dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir.

e-devletten-aile-hekimi-degistirme

e-devletten-aile-hekimi-degistirme

Aile Hekimi Değişikliği Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Az önce bahsettiğimiz kurallar dışında da yapılması gerekenler bulunmaktadır.

– 4.000’den fazla kayıtlı vatandaşı olan aile hekimine transfer yapılamamaktadır. Bu noktada vatandaşların azalmasını ya da aynı sağlık ocağına başka hekimin gelmesini beklemeniz gerekmektedir
– Aile hekimi değişikliği,  istisnai durumlar dışında 3 ayda 1 kez yapılmaktadır.
– E-Devlet üzerinden yaptığınız değişiklikler, ayın 21’inden önce 1 kez olmak kaydıyla iptal edilebilmektedir.

Türkiye’de yaşamayan fakat belirli süre Türkiye’de kalması gereken kişiler, aile hekimine randevu alabilirler. Aynı şekilde şehir değiştiren ve birkaç gün kalması gereken kişiler, yine farklı ülkeden gelen kişiler gibi aile hekimine randevu olabilmektedir. Bunun için sağlık ocağına gitmeli ve “Misafir Hasta” kaydı oluşturmalısınız. Sağlık ocağında gerekli yönlendirmeler yapılacak ve muayene olmanız sağlanacaktır.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır sorusunun cevabı burada!

Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır ?

Previous article

Akbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Genel