Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Altın Fiyatı Bugün 02.07.2018

Altın ons fiyatlarında aşağı yönlü baskılar etkisini sürdürüyor. Önceki analizimizde belirttiğimiz 1,247 dolar seviyesi hala önemini korurken bu seviye altına inilmesi ise yeni bir düşüş dalgası oluşturabilir gibi görünüyor. Geçen hafta paylaştığımız analizimizde vurguladığımız 1,247 dolar seviyesi bugün test edildi ancak şuan için kırılamadı. Buradan bir tepki alımı gerçekleşir mi piyasa oyuncuları tarafından merak ediliyor.

Bu hafta açıklanacak ekonomik veriler altın fiyatlarının yönünü belirleyecek gibi dururken özellike cuma günü Abd’de açıklanacak olacak tarım dışı istihdam verisi piyasa oyuncuları tarafından takip ediliyor olacak. Tarım dışı istihdam verisi Abd’de açıklanan en önemli verilerden olduğu için altın piyasaları bu veriden doğrudan etkilenebilmektedir.

Gram altın fiyatları ise geçtiğimiz hafta 183 tl seviyesine kadar gerilemişti ancak bu hafta başlangıcı ile birlikte yükselen dolar kuru gram altın fiyatını düşen ons fiyatına rağmen bir miktar yükseltti. Şu sıralarda gram altın fiyatları 185 tl nin hemen üzerinden fiyatlanmayı sürdürüyor.