ons altın yorumları
altın teknik analizi

Altın fiyatlarında bir yukarı bir aşağı seyir devam ediyor. Kararsız görünen ons altın fiyatları ne olur, altın yükselir mi veya düşer mi sorularının cevabını bugün 15:30 itibari ile bulabiliriz. Neden 15:30 bunu yazımızın devamındad görebilirsiniz.

Altın Fiyatları Bugün 07.09.2018

Bir kaç gündür süren yükseliş gayretini devam ettiren altın ons fiyatı 1200 dolar üzerinde tutunma çabası içinde gibi duruyor. Altın fiyatları bu seviye üzerinde kalabilirse bugün 1,20 seviyesini hedefleyerek bu yükselişini sürdürebilir. Sonrasında ise piyasalar Abd’de açıklanacak ekonomik verilere odaklanacak ve altın tarafında da yaş çok hızlı bir yükseliş yaşayacağız ya da sert bir düşüş izleyeceğiz gibi bir hava oluşmuş durumda.

Abd’den bugün açıklanacak önemli veriler bulunuyor. Bu veriler Türkiye saati ile 15:30 da aynı anda piyasaya duyurulacak. Bunlardan en önemlisi tarım dışı istihdam verisi olacak. Diğer dikkat edilecekler ise işsizlik verisi ve ortalama saatlik kazançlar verileri olacak. Piyasa oyuncularının bir kısmı ortalama saatlik kazançlar verisini çok dikkate almazken geçtiğimiz dönemlerde ciddi fiyat hareketlerini tetikleyebildiğini hatırlatmak istiyoruz. Bu nedenle bu verinin olumlu veya olumsuz gelmesi diğer verilerden bağımsız olarak fiyatlamaları ters yönde etkileme gücüne sahip olabilir.

Altın fiyatları Teknik Analizi

ons altın yorumları

altın teknik analizi

Altın fiyatları şu sıralarda 1200 dolar seviyesinden işlem görmekte. Altın fiyatlarında bugün ne olur, altın yükselişini devam ettirebilir mi buna teknik analizden çok Fed’in son derece önemsediği bugün açıklanacak olan Abd verileri belirleyecek gibi duruyor. Amerika’da açıklanacak olan tarım dışı istihdam ve beraberindeki veriler altın fiyatlarının yönünde belirleyici olabilir.

Teknik açıdan ons altın fiyatlarına baktığımızda altında yükselişin hareketinin sürdürülebilmesi ve kalıcı olması açısından 1,214 dolar seviyesinin önemli olduğunu görmekteyiz. Bu seviye üzerinde ise 1202 dolar seviyesinin üzerinde tutunması oldukça önemli duruyor. Ancak şuan için altın fiyatı 1202 doların üzerine atabilmiş değil.Aşağıda 1196 dolar ve onun da altında 1,185 dolar seviyeleri önemli.

Altın fiyatlarında olası düşüş hareketlerinde en önemli nokta 1,185 dolar seviyesi. Satışların sertleşmesi halinde 1174 dolar ve 1,160 dolar seviyeleri gündeme gelebilir. Altın tarafında yukarı yönlü hareketlerin devamında ise 1,214 dolar seviyesini izliyor olacağız. Bu seviyenin aşılması altın yatırımcıları için pozitif bir havanın oluşmasını sağlayabilecektir.

Gram Altın Fiyatları Bugün 07.09.2018

Gram altın fiyatlarında bugün düşüş gözleniyor. Dolar tl paritesinde yaşanan düşüşler gram altın fiyatlarını da aşağı çekmişe benziyor. Bir kaç gündür 255 tl üzerinde tutunma gayreti içerisinde olan gram altın fiyatı öğle saatleri itibari ile 250 liranın altına gerilemiş durumda. Dolar tl paritesinde düşüşlerin devamı halinde gram altın fiyatları da 241 tl destek noktasına doğru iniş kaydedebilir.

Günlük Altın Yorumu 04.09.2018

Previous article

Dolar Bugün Ne Olur ? 07.09.2018

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.