avukarlık icralık olanlara kredi veren yerler
icralık olanlar kredi alabilir mi, avukatlık olanlara kredi veren bankalar

Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bazı nedenlerden dolayı bankalara olan borçlarını ödeyemeyip, bu borçları yüzünden kara listeye girerek, yasal takibe alınan ve avukatlık icralık duruma düşen birçok kişi vardır. Dolayısı ile bu duruma düşen kişiler başka bankalardan da kredi ve ürünlerini alamamaktadırlar. Bu durumdaki kişilere bazı bankalar belirli şartları yerine getirmeleri kaydıyla kredi finansmanı sağlamaktadırlar.

Avukatlık İcralık Olanlara Bankalar Nasıl Kredi Verir?

İcralık duruma düşen kişiler öncelikle çalıştıkların bankaya giderek borçlarını yapılandırmak isteyebilirler. Bununla birlikte borcunu ödeyebilmek için yeniden kredi talebinde bulunabilirler. Bazı bankalar avukatlık icralık duruma düşene kredi vermektedirler.

[ilgiliicerik icerik_id=”647″]

Bankalar genellikle yapılandırma taleplerine olumlu cevap vermektedirler ve mevcut borcu düşük faizlerle taksitlendirmektedirler. Bankaya başvuru yapıldıktan ve bu başvuruya olumlu yanıt geldikten sonra yapılandırma işlemi yapılır ve dosya üzerindeki icra emri kaldırılarak icradan kurtulmak mümkündür.

Yapılandırma talepleri reddedilen kişiler ise ikinci bir yönteme başvurabilirler. Uzun vadede alınacak olan bir kredi ile tüm banka borçları tek bir bankada toplanarak yine avukatlık icralık durumdan kurtulmak mümkündür.

Avukatlık İcralık Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalara olan borçlarını ödeyemeyerek sicili bozulan, yasal takibe alınarak avukatlık icralık duruma düşen birçok kişi vardır. Avukatlık icralık olan kişilere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalara müracaat edildiğinde, gerekli şartları yerine getirenlere aynı gün 100.000 TL’ye kadar kredi veren bankalar bulunmaktadır.

 • Şekerbank,
 • Yapı Kredi bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Vakıfbank,
 • İş Bankası,
 • TEB,
 • Denizbank,
 • Akbank,
 • Burgan Bank,
 • ICBC Bank,
 • Halk Bankası,
 • Ziraat Bankası
[ilgiliicerik icerik_id=”434″]

Adı geçen bu bankaların talep ettikleri kefil ve ipotek şartını karşılayanlara aynı gün içinde avukatlık icralık olduklarına bakılmadan 100.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir.

Avukatlık icralık Olanların Kredi Çekebilmeleri İçin Gerekli Şartlar

Avukatlık icralık olanların kredi çekebilmeleri için bazı şartlar bulunmaktadır. Önce icra dairesine giderek bu borçlarını ödeyeceklerine dair taahhütte bulunmaları gerekir. Daha sonra bu belge bankaya ibraz edilmelidir. Ayrıca, tarla, arsa, ev gibi taşınmaz mal varsa bunların tapuları bankaya ibraz edilmelidir.

avukarlık icralık olanlara kredi veren yerler

icralık olanlar kredi alabilir mi, avukatlık olanlara kredi veren bankalar

Bunların yanı sıra düzenli bir gelirinin olduğunu bildirir belge ve kredi sicil notu yüksek bir kefil bulunmalıdır. Tüm bu şartlar genellikle aynıdır ancak, bankadan bankaya şartlar değişkenlik gösterebilir. 2017 yılında çıkarılan sicil affı ile birçok borçlu borcundan kurtulmuştur. Bu kanun ile kredi notu düşük olanlar, yasal takipte olanlar, kara listede olanlar ve icralık olanların affedilmesi sağlanmıştır.

 

28 Eylül Dolar Analizi ve Yorumları

Previous article

İota Nedir – Nasıl ve Nereden Alınır ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Kredi