Bankacı Maaşları Ne Kadar ?

Her bankada çeşitli görevlerde çalışan birçok insan bulunmaktadır. Bu durumda birçok kişi, bankacı maaşları ne kadar sorusunu sormakta ve cevabını aramaktadır. Bu oldukça geniş bir konudur. Bu noktada bankada görev alan her kişinin maaşını belirtmek gerekmektedir. Bu soruyu soran kişiler, İş Bankası bankacı maaşları, Garanti Bankası bankacı maaşları ve Ziraat Bankası bankacı maaşları gibi konuları da araştırmaktadır. Yazımız sayesinde bankaların çalışanlarına ortalama ne kadar maaş ödediğini öğrenmiş olacaksınız.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Bankacı Maaşları Ne Kadar ?

Bankalarda birçok farklı birimin olduğundan bahsetmiştik. Gişe Asistanı, Gişe Görevlisi, Müşteri Temsilcisi, Banka Müfettişi, Banka Müdürü ve Banka Genel Müdürü gibi. Bu birimlerin ve kişilerin aldıkları maaşlar, kendi aralarında oldukça fazla fark etmektedir. Alınan maaşları etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar arasında devletin yaptığı yardımlar da bulunmaktadır. Çocuğunuz varsa, maaşınıza ek olarak AGİ yardımı alabilir, bu yardım çocuğu olmayan kişilere de yapılmaktadır. Bunun dışında bankaların ödediği ikramiyeler ve primler mevcuttur. Bankaların çoğu özel sektörde yer aldığı için bazı işler için kota belirler ve kota gerçekleştiğinde prim ödemesi yaparlar. Bu gibi durumlar, bankacıların maaşı etkilemekte ve arttırmaktadır. Aşağıda vereceğimiz bankacı maaşlarına bu ödemeler dahil edilmemiştir.

bankaci-maasi-ne-kadar
bankaci-maasi-ne-kadar

Banka Gişe Görevlisi Maaşı: 2.500 TL ile 3.700 TL aralığında
Banka Gişe Asistanı Maaşı: 2.800 TL ile 4.300 TL aralığında
Banka Müşteri Temsilcisi Maaşı: 2.400 TL ile 4.000 TL aralığında
Banka Müfettişi Maaşı: 3.600 TL ile 10.000 TL aralığında
Banka Müdürü Maaşı: 5.500 TL ile 20.000 TL aralığında
Banka Genel Müdür Maaşı: 15.000 TL ile 110.000 TL aralığındadır.

Az önce bahsettiğimiz ödemeler dışında kişinin kademesi ve tecrübeleri de, alacağı maaşı fazlasıya etkilemektedir, çoğu zaman maaş artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir