Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma | ATM’den Para Yatırmak

Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Son zamanlarda bankamatiklerin kullanımı etkili bir oranda artış göstermektedir. Tam da bu noktada ATM’lerin nasıl kullanıldığı sorusu yanıtı merakla beklenen bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine başkasının hesabına ATM’den para yatırma işleminin de nasıl yapıldığı sorusu da son zamanlarda sıklıkla dillendirilmektedir. İşte ATM’den para yatırma konusunda merak edilen tüm ayrıntılar!

Başkasının Hesabına ATM’den Nasıl Para Yatırırım?

Günümüz koşullarında son derece pratik bir şekilde ATM aracılığıyla para yatırmak mümkün olmaktadır. Bu kapsamda başkasının hesabına para göndermek söz konusu olduğunda da bankamatiklerin etkili bir şekilde hizmet sunduklarını ifade etmek mümkün olmaktadır. Üstelik günümüz itibariyle ATM üzerinden para yatırırken karta bile ihtiyaç duyulmamaktadır. Kartlı bir şekilde ATM’den başkasına para yatırma işlemi için öncelikli olarak kartınızın şifresini girmeniz gerekmektedir.

Sonrasında para yatırma kısmını tuşladığınızda karşınıza yeni bir menü çıkmaktadır. Bu menüden başka hesaba para yatırma seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Sonrasında karşınıza hesap numarası, hesaba ait şube kodu ve şube adı seçeneği çıkacaktır. Bu kısımları da doğru bir şekilde doldurduktan sonra yatıracağınız para miktarını yazarak, tamam ( evet) tuşuna basmanız gerekmektedir.

Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma | ATM’den Para Yatırmak

Son olarak yazdığınız miktar kadar parayı para girişi bölümüne koymanız gerekmektedir. Yatırdığınız paranın miktarı karşınıza çıktığında onay verdikten sonra artık başkasının hesabına ATM’den para yatırma işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmış olmaktadır. Son olarak para yatırdığınıza dair bankamatikten makbuzunuzu almayı unutmamalısınız!

Kartsız ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırmak

Elbette ki günümüz koşullarında kartsız olarak başkasının hesabına ATM üzerinden para yatırmanız mümkün olmaktadır. Genelde tüm bankalar benzer aşamalardan oluşan bir sisteme dayalı olarak kartsız bir şekilde para gönderilmesine olanak tanımaktadır. Kartsız ATM’den başkasının hesabına para yatırmak aşağıdaki gibi gerçekleştirilmektedir:

  • Bankamatiğin giriş tuşuna basınız
  • Karşınıza kartsız işlemler menüsü çıkacaktır
  • Hesaba para yatırma menüsünü işaretleyiniz
  • ATM’den para yatıracağınız kişiye ait cep telefon numarasını girmelisiniz
  • Para yatırmak istediğini hesabın numarasını girmelisiniz
  • Yine para yatırmak istediğiniz hesaba ati şube kodunu girerek, evet tuşunu işaretlemelisiniz
  • Karşınıza çıkan ekranda parayı yatıracağınız hesabın kime ait olduğu, hesap numarası ile hesabın ait olduğu şube kodu ile şube adı çıkacaktır
  • Şayet tüm bilgiler doğruysa ‘’evet’’ tuşunu işaretlemelisiniz
  • Sonrasında para girişine yatıracağınız miktardaki parayı yerleştirmelisiniz
  • Bu aşamadan sonra para yatırdığınızın onaylanmasını beklemelisiniz

Tüm bu aşamalar neticesinde başkasının hesabına ATM’den para yatırma işlemi de tamamlanmış olmaktadır.

Ekonomi Editörü

Yanlış İBAN Numarasına Para Gönderirsek Ne Yapmalıyız?

Previous article

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? Başvuru Süreci Nasıl?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Ekonomi