dolar yorumları
dolar tl analizi ve yorumları

Hafta başından bu yana dolar endeksinde yaşanan düşüş nedeniyle ve Merkez Bankası’nın faiz artışına gitmeis ile birlikte dolar tl paritesinde düşüş beklentisi ön plandaydı. Doların bu hafta içerisinde 6 lira altına kaymasını ve 5,80 seviyelerini test etmesini bir çok analist beklemekteydi. Ancak dolar kuru henüz bu düşüşü gerçekleştirebilmiş değil.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Dolar Analizi

Dün Berat Albayrak tarafından açıklanan OVP sonrası 6,13 seviyelerine kadar gevşemiş ola  dolar kurunda 6,30 seviyelerine doğru yeni bir yükseliş yaşandı. Kimi çevreler ovp yi bir diğer deyişle Yeni Ekonomi Planı’nı pek beğenmezken kimileri ise kriz olduğunu kabul etmeyen ve krizin giderilmesine ilişkin detaylar içermeyen bir ovp olduğunu savundu. Ve doların yükselmesinin normal olduğunu vurguladılar. Aslında piyasalar biraz daha döviz borcu şirketlere yönelik kolaylıklar ve yeni teşvikler beklemekteydi. Bunlar gelmeyince borsada düşüş yaşandı. Bunun sonucunda da dolar tl paritesi 6,30 seviyelerine çıktı ancak akşam yeniden 6,20 seviyelerinin atlına geriledi.

dolar yorumları

dolar tl analizi ve yorumları

Dolar ne olur, dolar yükselecek mi, dolar ne zaman düşmeye başlar gibi soruların sıkça sorulduğu bugünlerde bizde dolar tahminlerimizi teknik analiz eşliğinde sunalım. Dolar tl paritesi grafiğini açtığımızda karşımıza çıkan tablo bizi neyi gösteriyor dilerseniz bir bunu inceleyelim.

Dolar Teknik Analizi

Dolar TL paritesinde karışık seyir etkisini sürdürüyor. 6,40 seviyesi ile 6 lira seviyesi aralığında devam eden işlemler volatilitenin giderek yükseldiği bir ortama bizi itiyor. Artık gün içerisinde oldukça yüksek fiyat hareketliliklerini yaşayabildiğimiz dolar kuru için bu durumun ne kadar devam edeceği, hangi aralıkda dolar tl nin sakinleşeceği merak konusu oldu. Dolar tl paritesi 4 saatlik grafiğini incelediğimizde şu sıralarda 6,28 seviyelerinde fiyatlanan dolar tl paritesi için 6,35 seviyesi altında bir haftalık kapanış olumlu olarak değerlendirilebilir.

dolar yorum ve analizi

dolar analizi ve yorumları

Yukarı yönlü hareketin 6,35 seviyesi altında kalması hainde kısa vadeli TL pozitif hava önümüdeki hafta etkisini sürdürebilir. Aşağı yönlü yaşanabilecek olası hareketlerde sırasıyla 6,24 -6,18 ve 6,13 seviyeleri ön plana çıkıyor. Yükselişin devamında 6,35 seviyesi aşılır ise 6,407 ve 6,470 seviyelerini takip ediyor olacağız.

Güncel dolar analizleri ve dolar yorumlarını  sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Sizlerde bize günlük olarak kendi dolar yorum ve analizlerinizi gönderebilirsiniz.

Altın Yorumları Güncel 19.09.2018

Previous article

27.06.2018 Altın Analizi ve Yorumları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.