Press ESC to close

Dolar Yorumları 23.08.2018

Türkiye’de Kurban Bayramı tatili devam ederken Türk Lirasında da şu sıralarda tatil gibi bir hava var. Öyle ki yurt dışı foreks piyasalarının açık olduğu bugünlerde dolar ufakda olsa diğer para birimlerine karşı değer kaybederken Türk Lirası karşısında ise değerini korumaya devam ediyor. Yani bayram öncesinde 6,10 yakınında işlem gördüğümüz dolar tl paritesinde aynı seviyelere yakın şekilde işlemler geçmeye devam ediyor.

Dolar Ne Olur ? Yükselir Mi Düşer Mi ?

Önümüzdeki pazartesi günü itibari ile Kurban Bayramı tatili sona erecek ve bu tarihten sonra ilk piyasa açılışını bekleyeceğiz. Yurtdışı piyasalarda dolar tarafında yaşanan ufak çaplı değer kaybının devam etmesi ve dolar endeksinde düşüşlerin sürmesi halinde doların 6 lira seviyesi altına kaymasını bekleyebiliriz. Aksi halde ise yine aynı seviyelerden işlemler görmeye devam edebiliriz. Borsa açılışında ise Abd ve Avrupa borsalarında hafta başından bu yana yaşanan yükselişlerin Bist100 e etki edip etmeyeceği de merak konusu olmuş durumda. Eğer bu yükselişler Borsa İstanbul’a da alım getirirse usdtry de aşağı bir seyir daha mümkün hale gelebilir.

Dolar Teknik Analizi 23.08.2018

Dolar tarafında her ne kadar teknik analizin pek de işlediği bir döneme girmiş olsak da grafiği açıp baktığımızda karşımıza çıkan seviyeler ise şu şekilde görüntülenmekte.

dolar grafiği, dolar ne olur

Dolarda yükselişin devamı halinde 6,36 seviyesi kuvvetli direnç bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Dolar tarafında yaşanacak değer kayıplarında ise ilk önemli destek bölgesi 5,80 seviyesi sonrasında ise 5,55 seviyesi olarak takip edilebilir. Günlük grafiklerde aşağı yönlü seyrin devamı beklenirken, şu sıralarda dolar tl paritesi 6,10 seviyesine yakın işlem görmekte.

Dolar fiyatının bu denli hareketli olduğu bu günlerde sizlere güncel dolar analizleri ve dolar yorumları ile dolar piyasasında yaşanan detayları aktarmaya, dolar ne olur sorusuna cevap bulmaya çalışmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir