dolar yorum ve analizleri 26.08.2018

Dolar kurunda geçtiğimiz hafta bayram tatili nedeniyle sakin bir hafta beklediğimizi belirtmiş ve buna karşın fiyatlamaların kısıtlı da olsa aşağı yönle hareket etme ihtimalinin yüksek olduğunu vurgulamıştık. Çünkü hem grafik analizlerimiz doların aşağı gelmesini destekliyor hem de dolar endeksinde yaşanan ufak da olsa düşüş hareketi TL yi dolar karşısında kuvvetlendiriyordu.

Sonuç olarak 6,20 lerden başlayan düşüş hareketi haftanın son işlem gününde 6 lirayı buldu. İşlemlerin çok yoğun olarak geçmediği bu hafta doların kaç kapadığı konusunda tam bir netlik yok. Bazı siteler 6,02 gösterirken bazı sitelerde ise 5,98 gibi fiyatlara rastlamak mümkün. Yani 6 lira civarında bir kapanış gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta paylaştığımız dolar yorumları doğru çıktı ve haftayı düşüşle kapamış olduk.

dolar analizi ve yorumları

dolar yorum ve analizleri 26.08.2018

Geçtiğimiz hafta tatil olduğu için yatırımcılarda sakin bir hafta geçirdi ancak yeni hafta başlangıcına yaklaşmamız ile birlikte yatırımcılardan da dolar ne olur soruları gelmeye başladı. Bu soruları da dolar düşmeye devam eder mi, dolar nereye kadar düşer, dolar yükselir mi gibi sorular takip ediyor.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Dolar Teknik Analizi

Dolar teknik analizine bakacak olursak, göstergeler aşağı yönlü hareketi desteklemeye devam ediyor. Ancak geçtiğimiz hafta piyasaların sığ oluşu yeni hafta başlangıcında nasıl bir dolar tl getirir merak ediliyor. Genelde piyasa açılışında dolar pozitif bir hava oluşuyor uzun zamandır bu nedenle piyasa açılışında ufakta olsa dolar alımları gelebilir. Bu nedenle yeniden 6,10 seviyesine doğru yükselişler yaşanması muhtemel olabilir. Sonrasında ise teknik anlamdaki değerlendirmeler eşliğinde hareketler devam edebilir.

dolar yorumları

dolar teknik analizi 26.08.2018

Dolar tl paritesinde 6 lira seviyesinin altına inilmesi durumunda 6,76 seviyesine doğru yeni bir düşüş hareketi muhtemel duruyor. Yukarı yönlü hareketlerde ise 6,36 seviyesi kuvvetli bir direnç bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz detaylı dolar analizlerini de göz önünde bulundurduğumuzda aşağı yönlü hareketlerde doları frenleyebilecek destek noktası kabaca 5,80 civarı, yükseliş hareketlerinde ise kabaca direnç bölgesi 6,35 seviyesi civarı olarak görünüyor. Ayrıca bu hafta içerisinde gram altın fiyatlarınında yön tayininde dolar kuru etkili olacakmış gibi duruyor.

Gram Altın Fiyatları Yorumları

Previous article

Altın Yorumları 27.08.2018

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Analizler