Press ESC to close

Dolar Yorumları 29.08.2018

Dolar kurunda dün ki ⇒ dolar analizi içerisinde paylaşmış olduğumuz yukarı yönlü hareket bugün gerçekleşti. Dün 6,11 seviyesi üzerinde fiyatlamalarını sürdüren dolar tl kuru için 6,38 seviyesine ulaştık. Ve hatta şu sıralarda fiyatlamalar bu seviyeyi aşarak 6,45 seviyesinin üzerini test etmekte. Doların yukarı yönlü hareketinin devamını beklediğimizi bir süredir belirtiyoruz. Gönül ister ki dolar düşsün Türk Liramız değer kazansın ancak şuan için hem siyasal konjonktür hem de grafik görünümleri bizleri dolar yukarı görüntüyü sunmaya yönlendirdi ve biz de bu şekilde sunduk. Sonuç olarak dolar kuru beklediğimiz yükselişini gerçekleştirdi.

usdtry yorumu
usdtry paritesi analizi

Dolar kurunda yaşanan hareketlilikten ötürü yatırımcılarında kafası oldukça karışmış durumda. Bu saatten sonra dolar ne olur, dolar yükselir mi, dolar ne zaman düşecek gibi sorular oldukça sık sorulmakta. Bizlerde bu sorulara cevap verebilmek adına günlük dolar yorumları ile karşınızda olmaya devam ediyoruz.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Usdtry Parite Analizi

Bildiğiniz üzere dolar kurunun bir diğer adı usdtry olarak geçmekte. Finansal piyasalarda geçmekte olan işlemler genellikle #usdtry şeklinde gösterilmektedir. Bugün usdtry paritesi grafiğini açıp incelediğimizde karşımıza çıkan bazı detayları sizlerle paylaşalım.

usdtry grafiği
usdtry analizi güncel yorumlar

Doların yükselişini günlük dolar grafiğinde bulunan göstergelerin bir çoğu destekliyor. Ancak bir yandan da hem gbp hem de euro dolara karşı öğle saatlerinden sonra değer kazanmaya başlamış durumda. Durum böyle olunca da kafalar iyice karışıyor. Grafiğe dönecek olur isek, aşağıda 6,12 seviyesi oldukça önemli iken, bu seviye altında 5,91 seviyesi ön plana çıkıyor. Yukarı yönlü hareketlerde ise 6,43 seviyesi ön plana çıkıyor. Bu nedenle şuan 6,43 seviyesine işlemler yakın geçerken, bu seviyeler üzerinde günlük kapanışların gelip gelmeyeceği, doların ilerleyen günlerdeki yönü açısından belirleyici olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir