Press ESC to close

Finansbank Cebe Havale Nedir? Finans Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Teknoloji günden güne değişirken ödeme yöntemleri de çeşitleniyor. Son olarak artık cep telefonları üzerinden para gönderimi yapılabiliyor. Bu içerikte Finans Cebe havale nasıl yapılır, havale ne zaman hesaba geçer gibi soruları cevaplandıracağız.

Finans Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Finans cebe havale nasıl yapılır konusu para göndermek isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Finansbank kullanıcılarının para gönderme işlemleri konusunda birçok farklı avantajı bulunur. Bu avantajlardan birisi de cebe para gönderme işlemidir. Karşı tarafın bir Finansbank hesabı olmayabilir. Bununla birlikte hiç banka hesabının olmaması durumlarında da cebe havale yönteminden yararlanılabilir.

Özellikle banka hesabı bulunmayan kişilere acil olarak para gönderilmesi gerektiğinde CepBank yöntemi en pratik uygulamalardan biridir. Kişiler birçok farklı dönemde para gönderme gereksinimi duyduğunda cep banka tercih edebilir. Özellikle bir işlem suresinin olmaması cep havale yönetiminin daha fazla tercih edilmesini sağlayan unsurlardan biridir. Finans cebe havale nasıl yapılır sorusu da bu bakımdan kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alır.

Eğer Finansbank hesabınız üzerinden cebe para göndermek istiyorsanız mutlaka işlem adımlarını çok iyi bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Para gönderme işlemleri sırasında karşı tarafa ait birtakım bilgileri bilmeniz büyük bir önem taşır. Finans cebe havale konusunda ATM’ler üzerinden veya mobil şube üzerinden kolaylıkla para gönderme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Finans Cebe Havale Nedir?

Finans cebe havale nedir sorusu oldukça merak edilen konular arasındadır. Finansbank kullanıcıları kolaylıkla başka bir yere para göndermeleri gerektiğinde cep telefonlarını tanımlayarak gönderim işlemlerini yapabilirler. Diğer para gönderme işlemlerinden en önemli farkı bir banka hesabına değil de kişilerin cep telefonuna gönderim işlemi gerçekleştirmenizdir. Bu yöntemin çok fazla tercih edilmesinin birçok önemli nedeni bulunur. Bu nedenleri şu şekilde sıralamak mümkün olabilir:

 • Havale yöntemlerinde bankaların işlem saatleri olduğu için genellikle CepBank yöntemi tercih edilir.
 • Kişilerin bir Finansbank hesabı olmadığında ya da hiç banka hesabı bulunmadığında CepBank ile istenilen yere para gönderimi yapılabilir.
 • Para gönderme işlemleri yanlış yapılırsa kolaylıkla iptal edilebilir.
 • Gönderim işlemleri sırasında belirli limitleri aşmadan para gönderimi gerçekleştirilebilir.
 • İşlem suresi normal bir havale veya EFT ye göre çok daha hızlıdır.
 • Karşı taraf elindeki bilgileri kullanarak para çekim işlemlerine en hızlı şekilde en yakın Finansbank ATM’sinden yapabilir.

Tüm bu avantajları sayesinde Finansbank cebe havale yöntemi birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Hem pratik olması hem işlem süresinin kısa olması bu yöntemin giderek daha da fazla Finansbank kullanıcısı tarafından tercih edilmesini sağlamıştır.

Finansbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Finansbank cebe havale nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek gerekirse ilk olarak bu alanda belli başlı bilgilerin sizde olması gerekir. Öncelikle hangi numaraya para göndermeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bununla birlikte para gönderim işlemleri ATM’den ya da mobil şubeden gerçekleştirilebilir. İşlemler sırasında karşı tarafın T.C. kimlik numarasını telefon numaralarını ve gönderim tutarlarını doğru bir şekilde yazmalısınız.

Bu işlemler sırasında özellikle telefon numarası gibi bilgileri doğru yazmanız büyük bir önem taşır. Bilgileri yanlış yazdığınız takdirde ya işlemi gerçekleştiremezsiniz ya da yanlış bir telefon numarasına para gönderimi gerçekleştirirsiniz.

Böyle durumlarda iptal işlemi yapılabiliyor olsa da genellikle kişiler uzun bir süre bu işlemle uğraşmak istemeyebilirler. İptal işlemi ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka karşı tarafın ve kendi bilgilerinizi doğru bir şekilde yazmaya özen göstermelisiniz.

Finans Cebe Havale ATM ile Nasıl Yapılır?

Finans cebe havale ATM ile nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek gerekirse ilk olarak etrafınızda bir Finansbank ATM’si bulunmalıdır. En yakın Finansbank ATM’si ne giderek şu işlemleri yapmanız neticesinde de para gönderimi gerçekleştirilebilir:

 • Finansbank kartınızı ATM’ye yerleştirmelisiniz.
 • Kart yerleştirme işleminden sonra kart şifrenizi girmelisiniz.
 • Şifre işlemlerini tamamladıktan sonra Finansbank’ın para transferi kısmına girmelisiniz.
 • Para transferi kısmında yer alan havale veya CepBank olarak belirtilen bölümü açmalısınız.
 • Bu işlemi tamamladıktan sonra gerekli bilgileri yazarak tutar belirlemelisiniz.
 • İşleminizi onayladıktan sonra para gönderme işlemi tamamlanır.

ATM’den para gönderme işlemi son derece pratiktir. Aynı zamanda çok kısa bir süre içerisinde bu para gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz. Belirtilen tutarların kısa sürede tamamlanması kişiler açısından büyük bir önem taşır. Her türlü para gönderme işlemi sırasında mutlaka detaylı olarak işlem yapmalısınız.

Finans Cebe Havale Mobil Şubeden Nasıl Yapılır?

Finans cebe havale mobil şubesinden nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek gerekirse bu işlem en az ATM’ler kadar pratiktir. Çevrenizde bir Finansbank ATM’si bulunmuyorsa veya evden dışarıya çıkmadan para göndermek istiyorsanız mobil şube avantajlarından yararlanabilirsiniz. Mobil şube üzerinden para gönderme işlemleri çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında en çok dikkat etmeniz gereken konu para gönderme işleminde telefon numarasının doğru bir şekilde yazılmasıdır. Mobil şube üzerinden kolay şekilde para gönderme işlemi yapabilirsiniz:

 • Finansbank mobil şube hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Giriş işleminden sonra para transferi bölümüne girmelisiniz.
 • Bu bölümden cep havale bölümüne giriş yapmalısınız.
 • Gönderim işlemi sırasında sizlerden istenilen bilgileri doğru olarak yazmanız gerekir.
 • Bilgi tamamladıktan sonra miktar tutarını belirtmelisiniz.
 • Sonrasında gönder butonuna tıklayarak para gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemler sırasında belirli para gönderme limitleri olduğunu da bilmeniz gerekir. Finansbank cebe havale konusunda belli limitler dahilinde sizlere günlük, haftalık, aylık olarak para gönderme fırsatı sunabilir.

Finans Cebe Havale İşlem Limitleri

Finansbank cebe havale işlem limitleri konusunda kişilerin dikkat etmesi gereken önemli unsurlar bulunur. Günlük olarak sizlere sunulan limitin daha üzerinde para gönderim işlemi yaparsanız bu işlem iptal edilebilir veya onaylanmayabilir. Bu nedenle bankanın sizlere sunmuş olduğu alt ve üst limit tutarları arasında bir gönderim yapmanız gerekir. Aynı zamanda bankalar para gönderme işlemleri sırasında günlük olarak belli sayıda işlem yaptırır. Böyle durumlarda mutlaka Finansbank’ın işlem limitlerini ve günlük gönderim sayısını dikkate almanız gerekir. Finansbank cebe havale limitleri konusunda şunları söylemek mümkündür:

 • Finansbank ile günde en fazla iki defa cep havale yapabilirsiniz.
 • En fazla günlük 500 TL gönderim yapılır.
 • Haftada ise 4 işlem yapabilirsiniz.
 • Haftalık olarak en fazla 1000 TL gönderebilirsiniz.
 • Ayda 6 defa işlem yapılabilir.
 • Ayda en fazla 1500 TL gönderim yapılabilir.

Bu limitler ve sayılar kişilerin işlem sırasında dikkat etmesi gerekenler arasındadır.

Finans Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Finansbank cebe havale nasıl çekilir sorusu en çok merak edilen konulardan biridir. CepBank üzerinden bir para gönderimi gerçekleştirilmiş ise şu aşamaları kullanarak para çekme işlemlerini tamamlayabilirsiniz:

 • İlk olarak en yakın Finansbank ATM’sine gitmelisiniz.
 • Finansbank ATM’si üzerinden kartsız işlemler bölümüne giriş yapmalısınız.
 • Kartsız işlemler bölümünden cebe havale kısmını tercih etmelisiniz.
 • Bu kısmı tercih ettikten sonra telefon numaranızı yazmalısınız.
 • Karşı tarafın telefon numarasını da yazmanız gerekir.
 • T.C. kimlik numaranızı doğru bir şekilde yazmalısınız.
 • Sonrasında cep telefonunuza gönderilen referans numarasını da ekranda belirtilen yere yazmalısınız.

Tüm bilgileri yazdıktan sonra onaylama bölümüne tıklayarak paranızın çekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Unutulmaması gereken konu bilgilerin üst üste yanlış girilmesi durumunda işlemin iptal edilmesidir. İptal edildiği takdirde size gönderilen para tekrar göndericinin hesabına aktarılır.

Finans Cebe Havale İptali

Finans cebe havale iptali konusu oldukça önemli konulardan biridir. Eğer yanlış bir numaraya para gönderme işlemi gerçekleştirdi iseniz bankanın müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Müşteri hizmetlerine gönderilen tutar hakkında ve işlemle ilgili olarak bilgiler verdiğinizde birkaç dakikalık süre içerisinde işlem iptal edilir. Böylelikle kolaylıkla para tekrardan sizin hesabınıza aktarılır.

Finansbank cebe havale iptali konusunda bir diğer önemli faktör ise karşı tarafın parayı çekmemiştir. Eğer karşı taraf 24 saatlik süre içerisinde cebe havale işlemini gerçekleştirilmezse ve parayı çekmezse işlem iptal olur. Para çekilmediğini de gönderen kişinin hesabına para tekrardan iade edilir. Bir diğer iptal nedeni ise alıcı tarafından belirtilen bilgilerin üst üste yanlış girilmesidir. 3 defa üst üste yanlış bilgi girdiğinizde işlem yeniden iptal edilir.

Finans Cebe Havale Ne Zaman Gelir?

Finans cebe havale ne zaman gelir sorusu hem alıcı hem de gönderici açısından önemli bir konudur. Cebe havale işlemi yapıldığında para kısa süre içerisinde hesaba aktarılmaktadır. Bu işlem son derece kısa sürer ve özellikle pratik olduğundan çok tercih edilir. En fazla 5 dakika içerisinde alıcı parasını Finans ATM’sinden çekebilir. Finansbank müşterisi değil de Akbank müşterisiyseniz Akbank cebe havale konulu makaleye göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir