Press ESC to close

Fast ile Para Gönderme Limiti Ne Kadar? Fast ile Hızlı Para Transferi

Fast sistemi hayatı oldukça kolaylaştıran sistemlerden biri olarak hayatımıza girdi. Eskiden bir bankadan başka bir bankaya mesai saatleri dışında para gönderilemiyordu, yaptığınız transfer en yakın iş gününde hesaba geçiyordu. Fakat fast sistemi işleri hızlandırdı ve özellikle bayramlarda bile çok hızlı bir transfer işlemi sağladı. Tabi FAST ile para göndermenin bir limiti var. Bu limit dışında tutarları FAST ile göndermek mümkün olmuyor.

FAST ile Para Gönderme Limiti Ne Kadar?

Fast sistemi sayesinde vatandaşlar sadece kimlik numaraları, telefon ya da e posta bilgisi ile sadece saniyeler içinde transfer yapabiliyor. Fast sistemi ilk başta düşük günlük limitlere sahipti. Günde sadece 1000 lira transfer yapılabiliyordu, daha sonra bu transfer limiti arttı ve kullanıcılar günde ne kadar transfer yapılabileceğini öğrenmek istiyor.

FAST ile Para Gönderme Limiti Kaç TL?

Fast para gönderme limiti şu an için günlük 2.000 TL’dir. Yani günlük 2 bin liraya kadar herhangi bir eft limiti veya zaman sınırına takılmadan rahatlıkla transfer işleminizi yapabilirsiniz. TCMB şu an için fast sistemine kayıtlı telefon ve e posta adresi sayısının 5,3 milyona ulaştığını bildiriyor.

Fast ile EFT Farkı

Fast sistemi ile eft arasında ciddi bir fark yoktur, tek fark eft işlemi sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilebilirken, fast transferin 7 gün 24 saat yapılabilmesidir. Örneğin akşam 21’de yaptığınız eft transferin karşı hesaba geçmesi yarın sabahı bulacaktır. Eğer yarın bayramsa, en yakın iş gününde hesaba geçecektir. Bazen eft yüzünden para transferleri neredeyse 1 hafta aksamaktadır. Fakat Fast sisteminde transfer tek seferde yapılabilmektedir.

Gönderim Süresi Daha Kısa

EFT işleminde paranın karşı hesaba geçmesi mesai saatleri içerisinde ortalama 5-10 dakika iken, fast sisteminde 20 saniye civarındadır.

Daha Düşük Limite Sahip

EFT günlük limitleri 5-10 bin lira arasında iken, fast sisteminde günlük limit yalnızca 2 bin liradır. Bu da yüklü transfer yapacak kişiler için eft sisteminin daha gerekli olduğu anlamına gelir. Fakat ufak transferler için fast sistemi tercih edilebilir

Bayramlarda da Para Gönderin

Tatil süresi 10 güne uzayan Kurban Bayramı, 4-5 günlük ramazan bayramlarında bile herhangi bir limite takılmadan para gönderebilirsiniz. Fast bu siste

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir