Press ESC to close

Gram Altın Fiyatları Yorumları

Gram altın fiyatlarında geçtiğimiz haftayı Kurban Bayramı tatili nedeni ile sakin kapatacağımızı düşünüyorduk. Geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz altın yorumları içerisinde bunu belirtmiştik ve nitekim öyle de oldu. Her ne kadar ons altın fiyatı yükselmiş olsa da, düşen dolar kuru ile birlikte gram altın fiyatlarında herhangi bir oynaklık oluşmadı. Gram altın fiyatları yine 230 lira seviyesine yakın işlemlerine devam ederken, bu seviyelere yakın bir şekilde haftalık kapanışını gerçekleştirdi.

gram altın yorumları 2018
gram altın analizleri 2018

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Gram Altın Teknik Analizi

Yeni haftada gram altın fiyatları yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan biri olarak karşımızda duruyor. Haftanın son işlem gününde altın ons fiyatlarındaki yükseliş ve buna karşın dolar tl paritesinde yaşanan düşüş gram altın fiyatlarında belirsizliğe yol açıyor. Daha önceki analizlerimizde usdtry paritesinde düşüşlerin daha olası olduğunu belirtmiştik. Nitekim öyle de oldu ama bu düşüş gram altın fiyatlarını geriletemedi.  Gram altın fiyatlarına teknik anlamda bakacak olur isek karşımıza çıkan tablo şu şekilde.

gram altın yorumları
26.08.2018 gram altın fiyatı teknik analizi

Gram altın fiyatlarına baktığımızda olası düşüş hareketlerinde 219 ve 209 lira seviyeleri ön plana çıkıyor. Yükseliş yönlü hareketlerde ise ilk izleyeceğimiz nokta 250 lira seviyesi olacak ki tabi bunun için öncelikle 232 tl üzerinde fiyatlamalara ihtiyaç var gibi duruyor.

Gram altın fiyatlarında yakın vadede teknik analizden ziyade dolar tl kuru ve altın ons fiyatı daha etkili olabilecektir.  Bu nedenle gram altın yatırımcılarının yatırımlarına yön verirken oldukça dikkatli olmaları gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir