Press ESC to close

Altın Yorumları 20.08.2018

Altın fiyatları son zamanlarda oldukça volatil bir süreçten geçmekte. Altın ons fiyatlarında yaşanan sert düşüşler bir taraftan, gram altın fiyatlarındaki yükselişler diğer taraftan yatırımcıların kafasını karıştırmayı sürdürüyor. Dolayısı ile altın yatırımcıları ya da altına yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar altın fiyatları ne olur, altın fiyatları ne zaman yükselir ya da gram altın fiyatları ne zaman düşer gibi aramaları sıkça gerçekleştiriyorlar. Bizlerde gündelik hayatımızın içinde ne olacak altın fiyatları sorusunu sıkça duymaktayız. Altın fiyatlarının oldukça popüler olduğu bu dönemde sizlerle güncel altın yorumları ve analizlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz.

Altın ons fiyatlarında uzunca bir süredir hakim olan düşüş trendi hala etkisini sürdürmekte. Altın fiyatları ne olur başlıklı makalede belirtmiş olduğumuz 1,160 dolar seviyesi de geçtiğimiz hafta görülerek düşüşlerin hedef ilk hedef noktasına ulaşılmış oldu. Şimdi merak edilen ise altın ons fiyatlarında düşüş devam eder mi yoksa ons yükselişi başlayacak mı soruları oluyor.

Altın Fiyatları Teknik Analizi

altın ons fiyatı yorumları 2018

Altın ons fiyatı geçtiğimiz hafta içerisinde belirttiğimiz destek noktası 1,160 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu destek noktasından gelen tepki ile yeniden 1,180 dolar seviyesi üzerinde tutunmaya çalıştı. Haftalık kapanışını 1,184 dolar seviyesine yakın yapan altın ons fiyatı için kısa vadede belirleyici olan bölge burası olarak görünüyor. Yan,i 1,184 dolar seviyesi üzerinde tutunma yaşanması halinde yukarı yönlü hareketler destek bulabilir aksi halde ise ons tarafında düşüşler öncelikle 1,160 dolar seviyesine kadar sonrasında ise bu seviyenin kırılması halinde 1,132 dolar seviyesine kadar sürecek gibi durmaktadır.

Uzmanlar altın yorumları içerisinde son dönemde devam eden düşüş trendinin sonlanmasının Fed’e bağlı olduğunu vurgulamaktalar. Altın fiyatlarında yaşanan sert düşüş hareketinin nedenini Fed’e bağlayan uzman analistler, Fed’in faiz arttırımlarını ertelemesi ile altın fiyatlarında toparlanmanın başlayabileceğini düşünüyorlar. Amerika Merkez Bankası Fed tarafından yapılmış bu yönde bir açıklama ise şuan için bulunmuyor. Bu nedenle altın fiyatlarında baskı devam ediyor. Ancak 1,160 dolar destek noktasından gerçekleşen tepki alımları ile 1,200 dolar seviyesine doğru bir yükseliş hareketi gerçekleşme ihtimali bulunuyor.

Gram Altın Fiyatları Bugün

Gram altın fiyatlarında ise geçtiğimiz günlerde 275 liralara kadar yükselen fiyatlar ile rekor seviyeler görüldü ve sonrasında doların hafif geri çekilmesi ve altın ons fiyatında yaşanan düşüşler gram altını yeniden 230 lira altına çekti. Şu sıralarda 228 lira seviyesinden işlem gören gram altın fiyatları önümüzdeki günlerde özellikle dolar kurunda yaşanacak olan iniş ve çıkışlardan oldukça etkilenecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir