güncel dolar analizleri
dolar analizi ve yorumları

Dolar kurunda hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Gün içerisinde bir miktar gerileme ile güne başlayan dolar tl paritesi FİTCH’de Türkiye’nin büyümesine yönelik olumsuz açıklamalar sonrası yeniden yükselişe geçti. 6,70 seviyesini aşan usdtry paritesinde bir yandan Fed’in faiz arttırım beklentisi, diğer taraftan ise İdlib’e Rusya ve Suriye’nin ortak harekat düzenlemeleri konusu korku oluştururken, diğer taraftan piyasaların artık sözlü müdahaleler ile yön bulmayışı da doların yükselişine destek oluyor.

Dolar kurunda yaşanan yükseliş hareketi teknik anlamda da destek bulurken, bu yükselişin nerede sonlanacağı merak konusu olmuş durumda. Hem piyasayı takip edenler hem de dışarıda vatandaşlar tarafından ne olacak bu doların hali sorusu sorulmaya başlanmış durumda. Dolardaki yükseliş firmaları ürünlerine zam yapmaya zorlamaya devam ediyor. Hali hazırda marketlerde bir çok gıda ürününe zam gelmiş durumda. Durum böyle olunca da herkesin dilinde bu dolar ne zaman düşecek sorusu dolanmaya başlıyor doğal olarak. Doların yükselişine Merkez Bankası’nın en etkin silahı faizi kullanmıyor olması dolar alıcılarının iştahını kabartırken Abd ile ilişkilerin normalleşebileceğine dair gelebilecek açıklamalar doların yönünü aşağıya çevirebilir.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Dolar Teknik Analizi

güncel dolar analizleri

dolar analizi ve yorumları

Dolar tl paritesini teknik anlamda incelediğimizde kurda 6,48 altına bir gerileme olmaz ise yukarı yönlü hareketin devamında 6,86 seviyesi hedeflenebilir. Şu sıralarda 6,70 in hemen altında fiyatlanan dolar tl paritesi için bundan sonraki süreçte fiyatlamaların nasıl şekilleneceğine daha çok Trump ve Erdoğan’dan gelecek açıklamalar şekil verecek gibi görünüyor. Ayrıca cuma günü açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi de dolar tl paritesinde sert hareketlerin oluşmasına neden olabilir.

03.09.2018 Altın Analizi

Previous article

Günlük Altın Yorumu 04.09.2018

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Analizler