Press ESC to close

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Günümüzde tüm işlemleri adeta kredi kartları ve banka kartları ile yapar duruma geldik. Bankalarla sürekli çalıştığımız için EFT & Havale ücreti yanında da  hesap işletim ücreti vermek istemiyoruz. İşte, hesap işletim ücreti almayan bankalar!

Bankaların en büyük gelirlerinden birisi faiz gelirleri iken, bu gelirlerin yanı sıra bazı gelir kaynakları da bulunmaktadır. Bu gelirlere genel olarak faiz dışı gelirler ismi verilmektedir. Bankalar bu gelirler sayesinde büyük bir para meblağ kazanmaktadır. Bu gelirlere örnek verecek olursak,  kredi kartı aidatı, hesap işletim ücreti, işlem ücreti ve benzeri. Tüketici olarak bu paraları pek ödemeyi sevmesek dahi bazen ödemek zorunda kalabiliyoruz. Fakat bazı bankalar bu gelirlerden vazgeçebiliyorlar.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar
hesap işletim ücreti almayan bankalar

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

2018 Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Enpara: Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında akla ilk gelen isim Enpara’dır. Enpara QNB Finansbank çatısı altında yer alan ilk dijital bankalardan birisidir. Enpara’nın herhangi bir şubesi yoktur. Mobil ve internet şubeleri mevcuttur. Enpara ETF, havale, hesap işletim ücreti ve benzeri işlemler için hiç bir ücret almamaktadır. Son olarak Enpara Nedir? Nasıl Hesap Açılır?  başlıklı yazımıza da bakmanızı öneririz.

SeninBankan: Katılım Bankaları arasında dijital bankacılık piyasasına Enpara’dan sonra ilk giriş yapan banka olan Kuveyt Türk Katılım Bankası, müşterilerinden hesap işletim ücreti  talep etmemektedir.

Yapı Kredi Nuvo: Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında akla bir diğer isim ise CEPTEB’dir. Eğer CEPTETEB  müşterilerinden birisiyseniz yıllık olarak ödenen hesap işletim ücretinden muafsınız anlamına gelmektedir. CEPTETEB müşterisi olmak istiyorsanız App store veya Google Play’dan uygulamasını indirerek giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Albaraka Türk Katılım Bankası: Katılım bankalarının hesap işletim ücreti konusunda biraz daha esnek olduğunu görebiliyoruz. Albaraka’da müşterilerinden herhangi bir hesap işletim ücreti almamaktadır. 

Türkiye Finans Katılım Bankası: Yine ülkemizin önemli katılım bankaları arasında yer alan Türkiye Finans katılım bankası da kullanıcılarından hesap işletim ücreti tahsil etmemektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir