Enpara Nedir? Nasıl Hesap Açılır ?
Enpara Nedir? Nasıl Hesap Açılır ?

Geçtiğimiz günler 1 milyon kullanıcı sayısına ulaşan eft, havale ve benzeri işlemlerde ücret almayan Enpara hakkında bilgi vereceğiz. Peki, Enpara nedir, nasıl hesap açılır?

Enpara Nedir?

Enpara.com 2007’de kurulan Türkiye’nin ilk dijital bankacılık hizmetidir. Yani Enpara’nın herhangi bir fiziksel şubesi bulunmuyor. Fiziksel şubeler yerine  internet ve mobil şubeleri var.  Fiziksel şubelerinin olmamasının en büyük avantajı kira, kâğıt, yemek, çay  gibi bir çok masraflarının bulunmaması. Durum böyle olunca müşterilerde bu durumdan nasibini alıyor. Örneğin havale, EFT gibi para transfer işlem ücretleri, hesap işletim ücreti  gibi kesintiler Enpara’da alınmamaktadır.  Ayrıca kredi faiz oranları da günümüzde yer alan bankalara göre oldukça uygun. Enpara.com Finansbank’ın bir kuruluşu olması nedeniyle tüm bankacılık düzenlemeleri ve yasaları Enpara içinde geçerlidir. Enpara adını özellikle ‘ Enpara.com Bankadan Güzeli ‘ sloganı ile son zamanlarda duyurmayı başarmıştır.

Enpara Nedir? Nasıl Hesap Açılır ?

Enpara Nedir? Nasıl Hesap Açılır ?

Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara müşterisi olabilmek ve Encard edinmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken başvuruda bulunmak. (850) 222 36 63 numaralı müşteri hizmetlerinden veya https://www.qnbfinansbank.enpara.com isimli site üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemi gerçekleştirdikten bir kaç gün sonra müşteri hizmetleri arayarak başvurunuzu doğruluyor.

Daha sonra müsait olduğunuz bir günü soruyor ve bir tarih veriyorsunuz. Belirttiğiniz gün gelince müşteri danışmanınız sizi arayıp müsait olup olmadığınızı kontrol ediyor ve ayağınıza kadar geliyor. Gelen danışman ilk öncelikle Enpara hakkında bilgi veriyor. Daha sonra Encard ve sözleşmelerinin  yer aldığı bir paketi size veriyor. Müşteri danışmanı sözleşmenin kendinde olan bir örneğini uzatıp imza atmanızı istiyor ve kimliğimizin resmini çekiyor. Bu işlemlerden sonra hesabınız aktif duruma getiriliyor.

Son olarak 2 senedir bir Enpara kullanıcısı olarak hepinize tavsiye ederim arkadaşlar. ETF, hesap ücreti ve havale gibi işlem ücretleri alınmamaktadır. Ayrıca her ay bazen 1 bazen ise 2 kez başka banka atm lerinden çekecek olduğunuz 500 tl altındaki para çekimlerinizden herhangi bir işlem komisyonu da alınmamakta. Bu kampanya sanırım 31 aralık 2018 de son bulacak ancak sonrasında da bu veya benzer kampanyalarla karşımıza çıkacağına inandığım bankadan güzeli enparayı tüm çevremdekilere de tavsiye ediyorum. Özellikle sizlerde sık sık havale veya eft gibi işlemler yapıyorsanız enpara hesabı açmanızda fayda olacaktır.

Enpara Kredi Kartı

Geçtiğimiz aylarda çıkan enpara kredi kartı da tıpkı encard gibi kullanıcı dostu bir kredi kartı olarak karşımıza çıkıyor. Herhangi bir şekilde yıllık aidatı vs. bulunmayan enpara kredi kartı ile yapacağınız işlemler sonucu yılda 100 tl size enpara tarafından ödeniyor. Bu kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgiye Enpara’nın resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca aydan aya farklı kampanyalar düzenleyen enpara müşterilerine en güzel kampanyaları sunan bir kredi kartı olarak benden 10 üzerinden 10 demesem de 9 puan almayı başardı. Neden 10 puan alamadı derseniz 10 puanı öyle hemen kimseye vermeyi pek sevmem. Biraz daha yararlı kampanyalar ve diğer kartlardan farklı bonuslar getirirlerse belki bir gün enpara kredi kartı bizden 10 üzerinden 10 puanı kapabilir. Bu arada en para kredi kartını internet şubesinden ücretsiz başvurarak talep edebilirsiniz.

Umarız enpara nedir? nasıl enpara hesabı açılır? başlıklı yazımız yararlı olmuştur.

Ayrıca Bedelli Askerlik Kredisi Çıktı Mı ? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Çıktı Mı ?

Previous article

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel