Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları

Nakit ihtiyacı ortaya çıktığında doğal olarak ilk aklımıza kredi çekmek geliyor. Ancak çoğu zaman tüketici kredilerinin yüksek maliyetli olması, insanları farklı arayışların da içine itiyor. Tam da bu noktada dost ve akrabalardan da bir yanıt alınamayacak olunursa; devreye kredi kartları giriyor. Ancak kredi kartından doğrudan nakit çekmek, astarı yüzünden pahalı olan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı kredi kartını nakite çevirme yolları sürekli olarak araştırılıyor. Biz de sizler için kredi kartının nakite çevirme yollarını araştırdık. İşte ayrıntılar!

Kredi Kartını Nakite Çevirme Tüyoları 

Günümüz koşullarında kredi kartını nakite çevirme yolları söz konusu olduğunda karşımıza pek çok farklı seçenek çıkmaktadır. Tam da bu noktada kredi kartını nakde çevirme tüyoları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

  • Kuyumcudan altın satın almak
  • POS cihazı olan işyerini kullanmak
  • Kredi kartından nakit avans çekme
  • Kredi kartından taksitle para çekme
  • Online alışveriş yaparak nakit elde etmek

Esasında genel olarak kredi kartını nakite çevirmek söz konusu olduğunda kuyumcular akla ilk gelen seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bu konuya dair ayrıntılar!

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları

Kuyumcudan Nakit İhtiyacını Karşılamak

Kredi kartımızla kuyumculardan tam, yarım ya da çeyrek altın satın alarak kredi kartınızı nakite çevirmeniz mümkün olacaktır. Esasında bu yöntem çok uzun zamandan bu yana tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuyumcudan altın alarak kredi kartını nakite çevirmek yönteminin maliyetini ise; çeyrek altın aldığınızı varsayarak hesaplayalım. Kuyumcudan 700 TL değerinde çeyrek altını kredi kartınızla satın aldığınızda ortalama 30 TL üzerine eklenecektir. 730 TL’ye mal ettiğiniz çeyrek altınınızı kuyumcudan 670 ile 680 TL arasında bir fiyata bozdurabilirsiniz. Yani çeyrek başı maliyetiniz 50 ile 60 TL olacaktır.

POS Cihazı Kullanarak Nakite Çevirmek

Günümüz koşullarında POS cihazı bulunan işyerlerinden ürün satın alarak daha sonra bu ürünü nakite çevirerek de kredi kartınızı nakde çevirebilirsiniz. Bu arada kimi işletmelerin yasal olmasa da bu işlemi hayali olarak yaptıklarını varsayarak, kredi kartını nakite çevirdikleri de bilinmektedir.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Şayet kredi kartınızın nakit avans limiti varsa nakit avans çekerek de kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Ancak bu kredi kartını nakite çevirme yöntemi biraz maliyetlidir. Bundan dolayı doğrudan nakit avans çekmek yerine taksitli para çekmeyi de deneyebilirsiniz!

Online Alışverişle Nakite Çevirmek

Kredi kartını nakite çevirme yolları söz konusu olduğunda sahibinden, gittigidiyor tarzındaki online alışveriş siteleri de devreye girmektedir. Bu tarz e-ticaret sitelerinden ürünleri kredi kartıyla satın alarak daha sonra bu ürünleri nakde çevirebilirsiniz!

Ekonomi Editörü

Nüfus Cüzdanı Sureti Nedir, Nereden Alınır?

Previous article

İşsizlik Maaşı Alana Kredi Çıkar Mı?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Ekonomi