Press ESC to close

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Bugün ki yazımızda  oldukça sık araştırılan öğrenci kredi kartı veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz. Detaylar yazımızda…

Üniversite okuyan öğrencilerin yaşları 18’in üstünde olması nedeniyle bir çok bankadan kredi çekecekleri gibi eğitim ve öğretiminde kullanması için verilen düşük faizli ve uzun süreli eğitim kredilerinden de faydalanabilirler.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

En İyi Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

1 – İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Birçok üniversite öğrencisinin  en çok tercih ettiği kredi kartlarından birisi İş Bankası’nın  vermiş olduğu İş’te Üniversiteli! Bu kartı en çekici kılan özellik ise ilk sene herhangi bir kart aidatı almaması. Borç geçikme oranı %2.62 civarında. Kredi kartı limiti her öğrenci için 400 TL’dir. Fakat ödemeleriniz düzenli olursa bu miktarı artırabilirsiniz. Yıllık kart ücreti: 20 TL gibi cuzi bir miktardır.

2 – TEB – ÜniversiTEB

Öğrenci kredi kartı veren bankalar arasında yer alan bir isim ise TEB. TEB’in Bonus Card özellikli ÜniversiTEB kredi kartı öğrenciler tarafından oldukça fazla kullanılmakta. Geçikme faizi %2.60 civarında. Kart sınırı ise 300-400 TL aralığındadır. Ödemelerinizi düzgün yaparsanız limitinizi artırabilirsiniz. Kart yıllık ücreti ise  6.9 TL’dir.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar
Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

3 – Ziraat Bankası – Genç Kart

Ziraat Bankası’nın sunduğu MaximumCard özelliğine sahip olan bir karttır. Banka, 5 yıl boyunca herhangi bir kart ücreti tahsil etmemektedir.  Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit vermektedir. Yıllık kart ücreti: 15 TL.

4 – AKBANK – Axess Exi26

Öğrenci kredi kartı veren bankalar arasında yer alan bir diğer isim ise Akbank. İlk sene kredi kartı ücreti alamayan banka ilk yılın ardından 20 TL kart ücreti tahsil etmektedir. Borcu geciktirdiğiniz takdirde faiz oranı %2.80 civarındadır. Bu kredi kartına başvurabilmek için 26 yaş altı olmanız gerekmektedir. Yıllık kart ücreti: 20 TL’dir. Diğer kredi veren bankalar ise şu şekilde;

  • HSBC – Advantage Concept Üniversiteli (Yıllık ücret almıyor)
  • HSBC – Advantage HIZZ Üniversiteli
  • VakıfBank – Like Card Üniversite Kredi Kartı
  • Yapı Kredi – Kredi Play
  • Finansbank – Cardfinans GO
  • Ekstra – DenizBank – D Şarj

Hesap işletim ücreti almayan bankalar başlıklı yazımıza da bakmanızı öneririz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir