Kredi notu yeterli olan ve diğer şartları sağlayan tüketicilere ön onaysız kredi veren bankalar, acil nakit ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamalarına imkân vermektedir.

Ön onay, bankalardan kredi başvurusu yapan müşterilerin durumunun genel olarak kredi çekmeye uygun ancak ek güvenceler ve evraklar istenmesi durumudur. Bu nedenle kredi notu fazla yüksek olmayan kişiler kredi çekmek istediğinde, özellikle internet ve SMS üzerinden yapılan başvurularda sadece ön onay yapılmaktadır. Ön onay, kredinin kesin onaylandığı anlamı taşımamaktadır. Bankanın isteyeceği ek güvence ve belgelerin karşılanması halinde, ön onay alan kişi kesin onaylı kredi alabilmektedir.

Ön onaysız kredilerde ise, bankalar özellikle kredi notu yüksek olan kişilerden ek güvence ve belge istemeyeceği için, direk olarak krediye onay vermektedir. Böyle bir durumda, kredi direkt olarak onaylanmış olacağından tüketici bankaya gidip imzasını atarak kredisini çekebilmektedir. Ya da internet şubesi üzerinden yapılacak başvurularda, banka hesabına kredi tutarının yatırılması da muhtemeldir.

Ön Onaysız Kredi İçin Ne Gereklidir?

Ön onaysız kredi çekmek için, bankanın beklentilerini yani şartlarını karşılıyor olmanız gerekmektedir. Bankalar, genellikle aşağıdaki şartları sağlayan kişilere ön onaysız kredi verebilmektedir.

  • Yüksek kredi notunun olması, ön onaysız kredi alabilmek için önemli bir avantajdır. Herhangi bir bankayla ödeme konusunda sıkıntı yaşanmamış olması, kredi notunda en belirleyici faktör olsa da, bu puanlama sisteminin farklı şartları da bulunmaktadır.
  • SGK kapsamında çalışıyor olmakta, banka nezdinde önemli bir etkendir. Özellikle yüksek maaşla çalışıyorsanız, bu konuda daha avantajlı olduğunuzu söyleyebiliriz.
  • 18 yaşını doldurmuş olmakta, özellikle 3 bin TL üzerindeki krediler için aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar

Akbank: 60 ay vade seçeneğiyle 40 bin TL’ye kadar ön onaysız kredi veren Akbank kredi faiz oranlarıyla da, tüketicinin tercih ettiği bankalardan birisidir.

Vakıfbank: 30 bin TL’ye kadar 60 ay vade seçenekleriyle kredi veren bankalardan birisi olan Vakıfbank, %2,38 faiz oranlarıyla ön onaysız kredi çekebileceğiniz bankalar arasında yer almaktadır.

Denizbank: Kesin Onaylı kredi başvurusu yapanlara hızlı bir şekilde olumlu ya da olumsuz cevap veren Denizbank’tan kredi talebinde bulunmak için, SMS kredi başvurusunu tercih edebilirsiniz. KESİN ONAYLI KREDİM yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak TCK numaranızı yazarak 3280’e mesaj atmak yeterli olacaktır.

Türkiye İş Bankası: 30 bin TL’ye kadar ön onaysız kredi imkânı sunan Türkiye İş Bankası, 60 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır.

Bunların haricinde;

  • QNB Finansbank 30 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli
  • ING Bank 50 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli
  • Garanti Bankası 40 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli

Ön onaysız kredi vermektedir.

Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Previous article

Kredi Ödenmediğinde Kefile Ne Olur? Haciz Gider mi?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Kredi