Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kartı değişikliği veya operatör taşıma, 4,5 G ye geçiş gibi durumlarda sim kartları bloke olabiliyor. Peki nedir bu bloke olayı? SIM kartınız bloke edildiğinde telefon numaranıza bağlantılı olan mobil uygulamalarda kullandığınız kısa zamanlı şifreyi alamaz ve mobil uygulamaya giremezsiniz. Böylece internet bankacılığı uygulamasına biri yapamazsınız. Bunun için kendinizi kanıtlamanız yani Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma işlemini yapmalısınız. Böylece Sim kart blokesinin kaldırılmasını pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu da oldukça güvenli bir şekilde Vakıfbank bankacılık işlemlerini yapabilmeniz mümkün kılacaktır!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankalar işlerini Mobile taşıdı. Eskiden bankalarda beklenen ancak gelmeyen sıralar yerine telefon uygulamalarından işlemeleri kolayca halledilir oldu. Ancak bu beraberinde kimi güvenlik sorunlarını beraberinde getirdi. Ancak bankalar da bununla birlikte siber güvenlik ekipleri kurdu. Bu güvenlik sistemlerinden biri de mobil uygulamalarda kullanılan ve telefon ile etkileşimde olan numaranın herhangi bir sıkıntıya düştüğünde bloke edilmesidir. Bu işlem telefon numaranızın art niyetli insanlar tarafından ele geçirilip kartınıza zarar verecek şekilde davranmalarını engellemek için yapılmıştır.

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bankaların kimisinde atm’lerden halledilebilse de Vakıfbank Kart Bloke Kaldırma işlemi iki yoldan yapılabilir. 0850 222 0 724 çağrı merkezine bağlanarak sesli bir konuşma ile halledebilirsiniz. Bu aşamada kart bloke kaldırma işlemini sesli talep ederek ardından bilgilerinizin kontrolü ile birlikte bloke kaldırılır. İkinci bir yöntem iş şubeye gitmeniz ve yine güvenlik için bilgilerinizin teyit edilmesi ve form doldurulması ile kartınızdan blokeyi kaldırabilirsiniz. Böylece yeniden mobil işlemler yapabilirsiniz. Herhangi bir değişikliğe gittiğinizde tekrardan kartınız bloke edilebilir.  Bundan dolayı mutlaka hat değişikliklerinde ya da cep telefonunuzu değiştirdiğinizde sim kart blokesini kaldırmak konusunda gerekli önlemleri de almak durumundasınız.

Neden Sim Kart Bloke Edilir?

Mobil bankacılık ile birlikte hayatlarımız ne kadar kolaylaştırmada bir noktada art niyetli insanların da bizim kartlarımız da ve maddi noktada tüm kaynağımıza ulaşmasını kolaylaştırdı. Ne kadar bankalarımız önlem alsa da bizlerin de önlem alması gerekmektedir. Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi neden yapılır sorusuna cevabımız yüzde yüz güvenlik amaçlı. Güvenlik açıkları genellikle sizlerin mobil uygulama ile iliştirilen telefon numarası veya kartınızı değiştirdiğinizde ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden bloke işlemi uygulanır. Mobil uygulamada prensip telefon numaranıza gelen güvenlik kodu ile çalışmak olduğundan bloke edilmesi oldukça önem taşır.

 

Ekonomi Editörü

Tosla Nedir, Nasıl Alınır? Tosla Kart Avantajları Neler?

Previous article

Yanlış İBAN Numarasına Para Gönderirsek Ne Yapmalıyız?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Ekonomi