Press ESC to close

23.08.2018 Altın Yorumları

Altın fiyatları gün geçtikçe daha da oynak bir hal alıyor. Durum böyle olunca da altın yorumları da her gün değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle günlük olarak güncel bir şekilde altın yorumları ve altın analizlerimizi sitemiz üzerinden paylaşmaya devam ediyoruz.

Altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik öyle görünüyor ki Fed’e kadar devam edecek. Fed’den bir daha ki merkez bankası toplantısında faz arttırımı bekleniyor. Buradan gelecek bir geri adım altın ons fiyatına rahat bir nefe aldırabilecek iken, beklentiler doğrultusunda gelecek olan bir faiz arttırımı ise altın tarafında baskılamanın devamı anlamına gelebilir.

Altın Fiyatları Ne Olur 23.08.2018

Ons altın fiyatı dün de bahsettiğimiz gibi bir toparlanma yaşadı. Ancak bu toparlanma 1,210 dolar direnç noktasının aşılmasını sağlamadı ve 1,200 dolar seviyesine kadar yükselen altın fiyatı bu bölgeden satış yiyerek düşüş yaşadı. Hafta başından bu yana olan dolar short pozisyonların artışı ile birlikte dolar endeksinde yaşanan değer kaybından faydalanan altın fiyatı bugün dolar endeksinde yeniden bir toparlanma belirtisi görünmesi ile birlikte hemen kendini 1,190 seviyesinin altına bıraktı ve şu sıralarda 1,188 seviyesinden işlemler geçiyor.

altın ons fiyatı ne olur
ons altın analizi 22.08.2018

Altın tarafına teknik olarak baktığımızda bugün için önemli seviye olarak 1,184 dolar seviyesini görebiliyoruz. Bu seviye üzerinde altın tutunabilir ise yeniden 1,203 dolar seviyesine kadar bir yükseliş yaşamak isteyebilir. Altın fiyatının 1,203 doları aşması ise altın yatırımcıları için olumlu olarak değerlendirilebilir ki böyle bir durumda altın fiyatında 1,232 dolar seviyelerine doğru yeni bir yükseliş dalgası gelebilme olasılığı meydana gelecektir.

Altın Düşer mi 23.08.2018

Altın ons fiyatında 1,203 dolar seviyesinin yukarı yönlü kırılamaması ve düşüşlerin 1,184 dolar altına sarkması ise altın fiyatlarının öncelikle 1,172 dolar seviyesine sonrasında ise yine ana destek noktamız olarak haftalardır belirttiğimiz 1,160  dolara kadar yeni bir düşüş dalgasını tetikleyebilecektir.

Altın fiyatlarını şu dönemde tahmin etmek gerçekten de oldukça güç bir hal almış durumdadır. Altın bu dönemde, daha önce korele hareket ettiği japon yeninden de ayrılmış durumdadır. Güvenli liman talebi ile usdjpy paritesi ile arasında bir korelasyon bulunan ons bu korelasyondan son dönemde etkilenmemektedir. Tamamen Fed’e odaklanmış gibi görünen altın fiyatı önümüzdeki dönemde ne olur, altın fiyatları ne zaman yükselir, altın daha da düşer mi gibi soruların cevaplarını günlük analtın analizleri ve altın yorumları ile sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir