Belçika’da Asgari Ücret
Belçika’da Asgari Ücret

Avrupa Birliği üyesi olan Belçika, asgari ücret konusunda yetersiz kalmaktadır. Türk vatandaşlarımızın  Belçika’da asgari ücret ne kadar sorusu sorulmakta ve cevabı merak edilmektedir.

Belçika’da Asgari Ücret

Yazımızdan hem Belçika’da ödenen asgari ücretin ne kadar olduğunu hem de hangi işlerin bulunduğunu öğrenebilirsiniz. 2019 yılı için ödenen asgari ücret 1,593,81 Euro olarak belirlenmiştir. Avrupa’da en yüksek asgari ücret ödeyen ülkelerden biri olan Belçika, bu konuda yine de yetersiz görülmektedir.

Başkent Brüksel, birçok işin bulunduğu bir şehirdir ve asgari ücretin üstünde ödeme yapan şirketler de bulunmaktadır. Türklerin birçoğu bu şehirde yaşamakta ve esnaflık yapmaktadır.

belçika iş fırsatları

belçika iş fırsatları

Belçika’da İş Fırsatları ve Masraflar

Belçika’da masraflar fazla değildir fakat bazı durumlarda harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Asgari ücret ile merkezi bir konumda yaşamak biraz zorlayıcı olmaktadır. Aileniz ile gitmeyi düşünüyorsanız ve güzel bir hayat yaşamak istiyorsanız, aileden en az 2 kişinin çalışması gerekmektedir. Türkler tarafından birçok iş yapılmakta ve Türkler kendi aralarında birbirine destek olmaktadır, bu sebeple iş bulmanız kolay olacaktır. Başkent Brüksel’e odaklanmak yerine alternatif şehirleri ziyaret edebilir ve gözlemleriniz ile bu şehirlerde de iş bulabilirsiniz.

Merkezi bir konumda bulunan dairenin kirası ortalama 1.000 Euro civarında olmaktadır. Bunun dışında gıda, eğitim ve ulaşım masrafları çok fazla değildir.

Belçika’da iş fırsatları fazladır. Vasıfsız olarak esnafların yanında çalışabilir veya kendi işinizi kurabilirsiniz. Türklerin yaptığı işler arasında fırın işletmeciliği, telefon tamiri, yemek lokantası, yazılım hizmetleri gibi işler yer almaktadır. Türk kültürü hakkında açacağınız bir dükkan ile gelir elde etmeniz oldukça yüksektir. Bu sayede turizm bölgelerinde rahatlıkla iş yapabilir, para kazanabilirsiniz. Üniversite mezunuysanız ve İngilizce biliyorsanız, mezun olduğunuz bölüme göre iş bulabilirsiniz. Ayrıca üniversite mezunlarına asgari ücretin üzerinde maaş ödenmektedir.

İspanya’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Previous article

Macaristan’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir