Press ESC to close

Borcu Olanlara Kredi Veren Bankalar

İçinde bulunduğumuz dünyada artık basılı paranın yerini dijital para almaya başlamıştır. Dünya geneline bakarsak insanların nakit taşımak yerine kredi kartı taşıdığı ve ödemelerini de çoğunlukla nakit değil bankalar üstünden transfer şeklinde yaptığı görülmektedir. Ve sayısız insan bankalara bir sebeple borçludur. Borçlarını ödeme zorluğu çektiklerinde de borcu olanlara kredi veren bankalar aramaktadır. Ülkemizde Ziraat bankası gibi devlet bankaları uzun vadeli borç kapatma kredisi vermektedir.

Ziraat bankası haricinde İng Bank, QNB Finans gibi özel bankalarda borcu olan insanlara yardımcı olmaktadır. Bu bankalar sayesinde insanlar borçlarını ödeme güçlüğüne düştüklerinde onlara sağlanan düşük faizli ve uzun vadeli krediler aracılığıyla borcunu başka mecraya taşıyarak geçici olarak borcundan kaçınmayı denemektedir.

Borç Kapama Kredisinden Yaralanmak

Özellikle aylık geliri düşük kimseler sağladığı taksit avantajından dolayı kredi kartını seçmektedir. Ama kredi kartlarının en kötü yanı borcunuzu zamanında ödemezseniz koyulan gecikme faizleri ile sizleri daha da içinden çıkılmaz bir noktaya götürmesidir. İnsanlara mevduat konusunda yardımcı olan bankalar borcunuz geciktiğinde önce borcunuza faiz uygulayıp daha sonra borcu icra yoluyla tahsile kadar götürebilmektedirler.

Eğer borcunuzu ödeyemediğinizden dolayı icralık olursanız ne yazık ki çoğu banka icraya girmiş olan borç için kredi kullandırtmamaktadır. Ve icralık olan borcunuz olduğu için artık bankalar tarafından kara listeye alınırsınız, çoğu banka başvurularınıza olumsuz cevap vermeye başlar. Tüm bunları yaşamadan önce borcu olanlara kredi veren bankalar aracılığı ile borcunuzu kapatmanızı yararınıza olacaktır.

Borcu Olanlara Kredi Veren Bankalar | Borcu Olanlara Kredi Veren Banka

Borcu Kapama Kredisinin Özellikleri

Bankaların verdikleri kredinin özellikleri birbirinden farklıdır. Kimi bankalar bütün borçlarınızı tek çatı altında toplamanıza izin verirken kimi bankalar sadece kredi kartı tutarınızı yada sadece çektiğinizi kredinizi kapatmanız için para vermektedir. Eğer emekli iseniz kredi borcu kapatma kredisinden hiçbir şekilde yararlanamazsınız.

Çoğu banka sadece borç tutarınız miktarında kredi kullandırmaktadır. Görüldüğü üzere günümüz koşullarında pek çok farklı bankanın borç kapatma kredisi verdiklerini ifade etmek mümkün olmaktadır. Burada dikkat edilecek husus, borç kapama kredisini uygun maliyetli bir şekilde alabilmektedir. Bundan dolayı şayet borç kapama kredisi alacaksanız, mutlaka ayrıntılı bir araştırma yapmak durumundasınız!

Bankalar en fazla 60 aya kadar kredi taksit imkânı sunmaktadır. Ve sunulan faiz oranları 1,14’e kadar inmektedir. Geliriniz sabitse ve ödeme gücünüzün olduğunu bankaya kanıtlayabilirseniz bankalar daha esnek davranabilmektedir. Borcu olanlara kredi veren bankalar ayrıca ücretsiz EFT gibi imkanlarda sunmaktadır. Eğer borçlarınızdan dolayı icralık olmak istemiyorsanız bu alternatifi değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir