Press ESC to close

En Çok Para Kazandıran Meslekler Hangileri? Maaşı Yüksek Olan Meslekler

Meslek seçimi konusunda firmaların ve insanların tercihi genellikle değişiyor. En çok kazandıran meslekler konusunda yapılacak olan çalışmalarda kişilere dair de çok iş düşüyor. Bunlar genellikle genel geçer meslekler olsa da, kişilere dair de farklı bir yapı sunuluyor. Bu yazımızda en çok kazandıran mesleklere yakından göz atacağız.

Çok Para Kazandıran Meslekler

Para tüm insanların yaşamında son derece önem arz eden olguların başında geliyor. Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için de insanların insanca yaşayabileceği parayı kazanması gerekiyor. Bu noktada hemen şunu da ifade etmek gerekir ki kimi mesleklerin maaşı son derece düşük olabiliyor. Bu yazı da ise sizlere maaşı yüksek meslekler hakkında bilgiler vereceğiz. Bu meslekler gerek ülkemizde gerek dünyanın neresinde olursa olsun yüksek kazancı olan evrensel mesleklerdir.

Maaşı Yüksek Meslekler Hangileri?

Buna istinaden eğitim alacak olan kişilerin her zaman için kendi hayalleri ve yetenekleri doğrultusunda, maaşı yüksek meslekler seçmesinde fayda vardır. Burada elbette gelecekte de çok kazandıracak olan mesleklerin seçilmesinde fayda olacağını unutmamak gerekir.

İşte o çok kazandıran meslekler:

Petrol Mühendisliği

Mühendislik mesleğinin birçok dalı son derece kazandıran meslek alanları olmakla birlikte petrol mühendisliği kazanç açısından ele alındığında dünyanın her yerinde maaşı yüksek meslekler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bugün dil bilen, alanında uzman ve deneyimli bir petrol mühendisinin aylık kazancı 100 bin Türk Lirası gibi son derece ciddi bir rakamdır. Dünya ölçeğinde petrolün ne kadar önemli olduğu göz önüne alınır ise gerek ülkemizde, gerek Arap ülkelerinde son derece iyi bir maaş ve sosyal olanaklar ile standartların üzerinde yaşanması mümkündür.

Avukatlık

Dünyanın en evrensel, en eski ve asla geçerliliğini yitirmeyen mesleklerinin başında avukatlık mesleği geliyor. Herhangi bir alanda örneğin boşanma ya da ceza hukuku alanında uzmanlaşmış olan bir avukatın ister kendi adına çalışsın, ister bir hukuk bürosunda çalışsın dünyanın neresinde olursa olsun çok yüksek kazançlar elde etmesi kaçınılmaz olan bir durumdur. Amerika Birleşik Devletlerinde bu kazanç son derece yüksek seviyelere çıkmaktadır. Ülkemizde ise kendini kanıtlamış, ünlü bir avukatın aylık kazancı ortalama olarak 150 bin Türk Lirası civarındadır.

[irp posts=”3060″ name=” İnternetten Ne Satabilirim? İnternetten Satış ile Para Kazanmak”]

Yazılım Mühendisliği

Maaşı yüksek meslekler içinde yeni nesil meslekler arasında gelen yazılım mühendisliği hem bugün, hem gelecekte en iyi kazanç getirecek olan meslekler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Silikon vadisinde ya da Apple firmasında çalışmak bu eğitimi alanlar için hayal değildir. Ülkemizde de iyi kazançlar elde edilebilen bu meslekte özellikle Almanya, Japonya ve Amerika Birleşik Devletlerinde son derece yüksek maaşlar ile çalışmak asla hayal değildir. Bir işyerinde çalışmak istemeyenler ise kendi yazılım firmalarını kurarak geliştirecekleri yazılımlar ile son derece yüksek kazançlar elde edebilirler. Bu durum hem kişinin yeteneği, hem isteği, hem de aldığı eğitim ile doğrudan alakalıdır.

en çok para kazandıran meslekler
en çok para kazandıran meslekler, en çok para kazandıran meslekler hangileri

Uzman Hekimlik

Sağlık tüm insanlar beşikten mezara kadar son derece önem arz eden bir olgudur. Doktorluk mesleği de insanlık tarihi kadar eski mesleklerin başında gelir. Nitekim kendi içinde başlı başına uzmanlık alanları olan doktorluk mesleğinde iyi bir uzman hekim ister özel bir hastanede ister kendi işyerinde son derece iyi kazançlar elde edebilir. Bir örnek vermek gerekir ise döner sermayesi olan bir özel hastanede çalışan göz doktorunun ülkemizde büyük kentlerde aylık kazancı 130 bin Türk Lirasından aşağı hiçbir biçimde düşmemektedir. Bu ise oldukça iyi bir kazanç demektir. Standartların oldukça üzerinde olan bir rakamdır.

Pilotluk

Bulutların arasında olup özgürlüğün tadını çıkarmayı kim istemez ki? İşte pilotluk mesleğini yapan kişiler tam olarak bu imkana sahip olan kişilerdir. Aynı zamanda da maaşı yüksek meslekler arasında ülkemizde de dünyada da yine üst sıralarda gelen bir meslektir. Pilotluk yetkisine sahip olan bireyler ister resmi bir uçak firmasında çalışsın, ister özel uçak firmalarında çalışsın kazançları aylık olarak 150 bin Türk Lirasına kadar çıkabilmektedir. Bu kazanç yurt dışı firmalarında çok daha yüksek rakamlara çıkabilmektedir. Üstelik gelecekte de geçerliliği olan meslekler arasındadır. Güncel pilot maaşları çoğu vatandaş için astronomik gelebilecek düzeylere çıkabilmektedir. Ancak tüm pilotlarda bu enli yüksek maaşlar alamamaktadır.

Gıda Teknolojileri Uzmanlığı

Henüz yeni yeni dünya çapında ortaya çıkan bir meslek olmakla birlikte kazancı son derece iyi olan uluslararası ölçekte son derece iyi kazandıran bir meslek alanıdır. Bugün iyi bir okuldan iyi bir eğitim almış olan gıda teknolojileri uzmanı özellikle gelişmiş olan ülkelerde yıllık olarak 80 bin 190 dolar gibi çok ciddi bir kazanç elde etmektedir.

[irp posts=”2897″ name=”Bonus Puan Geçen Siteler Hangileri? Para Puan Geçerli Siteler 2021″]

Noterlik

Özellikle ülkemiz açısından ele alındığı zaman maaşı yüksek meslekler arasında ilk sıralarda noterlik mesleği gelir.Popüler, iyi bir konumda bu işi yapan kişilerin aylık kazancı kimi zaman dudak uçuklatan cinstendir.

yüksek maaş getiren meslekler hangileri
yüksek maaş getiren meslekler hangileri, en çok para kazandıran meslekler 2021

Yatırım Danışmanlığı

Son dönemde finansal piyasalara olan ilgi her geçen gün artmakta. Pandemi ile beraber ek gelir elde etme çabası ve oturduğumuz yerdne para kazanma isteği hepimize zaman zaman gelmekte. Bu şekilde parasını değerlendirerek para kazanmak isteyenler de yatırım danışmanlarının yolunu tutmakta. Çok yüksek kazançlar elde edebilen yatırım danışmanlarının müşteri portföyleri doğrultusunda kazançları da değişiklik gösterebilmektedir.

İyi Para Kazandıran Diğer İşler

 1. Doğa bilimleri yöneticisi,
  1. Özellikle ekosistem üzerine kurulu bir yaşama dair, ülkemizin de çok ihtiyaç duyduğu bir bölüm diyebiliriz. Bu yüzden bu bölüm için özel bir çalışma yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.
 2. Pazarlama müdürü,
  1. Ticaret her zaman para kazandırır. İyi bir pazarlamacı olursanız zaten alanınızda zenginleşirsiniz. Ama bir firmada önemli bir pazarlama müdürü olursanız da büyük gelirlerle kaşrınıza çıkarılan seçeneklere ulaşmış olursunuz.
 3. Bilgisayar ve bilgi sistemlerinin yöneticisi
  1. Bilgisayar ve bilgi sistemlerinin yöneticisi olarak çağımızın teknik bakımdan yüksek seçeneklerine de rahatlıkla ulaşabilir ve kendinize göre her bir seçimi ön plana çıkarabilir ve kolaylıkla karşınızda yer edinecek bir çalışmaya ulaşmış olabilirsiniz.
 4. Hava trafik kontolörü
  1. Özellikle hava araçları için çok önemlidir.
 5. Diş hekimleri
  1. Hekimlik önemli bir alandır. Doktorluk üzerine çalışırsanız zaten gelirinizle ilgili yüksek paralar kazanmış olacaksınız.
 6. Mühendislik 
 7. CEO
 8. Cerrahlık
 9. Mali Müşairlik

Tabi her mesleğin kendine has bir tarzı ve biçimi var. Bu mesleklerde en iyi olarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Diğer mesleklerden farklı olarak, bu mesleklerin giriş seviyelerinden de yüksek paralar kazanıldığını söyleyebiliriz. En azından size bu konuda artı bir destek sunabiliriz demek çok doğru olacaktır. Daha rahat ve hızlı bir çalışma mantığı ile baktığınız zaman seçeneklerin de tamamını yakından inceleyebilir ve organize edebilirsiniz.

Para kazandırmak konusunda bu denli düzenli ve beklentiler dahilinde hizmetleri kolaylıkla görebilirsiniz. Sizin için organize edilecek ve yeniliklerle birlikte ortaya çıkarılacak her bir seçimde ve fırsat içerisinde uygun bir çözüm sunuyoruz. Zaman kaybetmeyin ve sizler de bu aşamalarla birlikte kazançları ön plana çıkarmaya devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir