Eskişehir Altın Fiyatları – Altın Ne Kadar ? Güncel Fiyatlar

eskişehirde altın fiyatları

eskişehirde altın fiyatları, eskişehir altın kurları, eskişehir altın fiyatı

Eskişehir ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Özellikle öğrenci şehri olarak bilinir ve genç nüfus bu nedenle oldukça fazladır. Eskişehir’de bulunan öğrenciler veya genç kesim yatırımlarını genellikle altın alımı yaparak değerlendirirler. Altının yıllardır kazanç getiren bir yatırım aracı olması bunda en büyük etkendir. Bu nedenle de Eskişehir’de oldukça büyük bir altın piyasası oluşmuştur. Hemen hemen İstanbul Kapalı Çarşı’da sunan fiyatlarla Eskişehir altın fiyatları benzerlik göstermektedir. Arada çok fazla komisyon bulunmamaktadır.

Eskişehir Altın Fiyatları

Eskişehir altın fiyatları, piyasadaki altın fiyatlarıyla aşağı yukarı aynıdır. Kuyumcudan kuyumcuya altın fiyatlarında değişiklikler gözlenebilir. Eskişehir’de hem altın alıp hem de altın bozdurabileceğiniz birçok kuyumcu bulunmaktadır. Eskişehir merkezde bulunan kuyumcular altın bozdurmak için farklı fiyatlar verebilirler. Kuyumcuları gezip fiyat alarak hem altın bozdurma hem de altın fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1288″]

Altın alırken yeni ve eskin altınlar arasında fiyat farkı bulunur. Bu fiyat farkı “Yeni altın ile eski altın arasındaki fark nedir?” sorusunu akıllara getirmektedir.

Altın yatırımı yaparken en doğru altın türünü seçmek çok önemlidir. Eskişehir’de kuyumculardan altın alımı yapmayı düşünüyorsunuz en mantıklı altın türü gram altın olabilir. Tabi Eskişehir’de kuyumculara gitmeden önce kuyumcuların açılış saati veya akşam gidecekseniz kapanış saatlerini kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Eski Altın ile Yeni Altın Arasındaki Farklar

Yeni altın ile eski altın arasındaki fark tarih farkıdır. Yeni tarihli altınlar eski tarihli altınlara kıyasla daha pahalıya satılmaktadır. Bunun temel nedeni ise kuyumcuların ya da altın satan diğer kişilerin yeni tarihli altınlar için darphaneye daha fazla damga vergisi ödemesidir.  Daha fazla vergi ödemeleri yeni tarihli altın fiyatlarına yansımaktadır.

Eski tarihli altınlar ise genel olarak kuyumculara müşteriler tarafından gelir ve kuyumcular bu altınları uygun fiyattan alırlar. Bu yüzden de eski tarihli altınları daha uyguna satmaları mümkündür. Eskişehir’de bulunan kuyumcular da eski tarihleri altınları müşterilerine daha uygun fiyata satmaktadırlar.

Eski Altın ve Yeni Altın Arasındaki Bozdurma Farkı

Altın alırken altının eski veya yeni tarihli olması fiyat farkı yaratsa da bu durum altın bozdururken geçerli değildir. Yani elinizde bulunan altını eski tarihli de olsa yeni tarihli de olsa aynı fiyattan bozdurursunuz.

Yeni tarihli altınların daha pahalı olması bozdururken de daha fazla para edeceği algısını yaratmıştır. Ancak bu algı doğru değildir. Bu sebeple altın alacak olan kişiler eski tarihli altınları da rahatlıkla alabilirler.

Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok insan elinde bulunan parayı altına çevirerek bu şekilde birikim yapar. Eğer altın alırken bazı hususlara dikkat edilmezse birikiminiz boşa gidebilir.

Altın alırken güvenilir yerlerden alışveriş yapmaya özen gösterilmelidir. Aksi taktirde aldığınız altınlar sahte bile çıkabilir. Bu yüzden öncelikle güvenilir bir kuyumcu bulmanız gerekir. Kuyumcular hakkındaki müşteri yorumlarını okuyarak güvenilir bir kuyumcu belirleyebilirsiniz. Ayrıca etrafınızdaki kişilerden de kuyumcu tavsiyesi isteyebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1315″]

Altın alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta altının fiyatıdır. Öncesinde altın fiyatları araştırılmalıdır. Bu araştırmayı internet üzerinden yapabileceğiniz gibi kuyumcuları gezerek de yapabilirsiniz. Eskişehir altın fiyatları hakkında Eskişehir’de bulunan kuyumcuları gezerek fikir sahibi olabilirsiniz. Altın fiyatları hakkında bilgi sahibi olduğunuzda piyasanın üstünde bir fiyata altın almamış olursunuz.

Altın satın alırken altının üzerinde yer alan ayarına bakmalısınız. Ayrıca imalatçı firmanın veya kuyumcunun damgasının bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca satın aldığınız altının mutlaka faturasını almalısınız. Altınla ilgili bir sorun yaşamanız durumunda hakkınızı aramanız için altının faturasına ihtiyacınız olabilir. Bu hususlara dikkat ederek Eskişehir’de bulunan kuyumculardan rahatlıkla altın alımı yapılabilir. Eskişehir’de kuyumculardan altın alımı yaparken ya da altın bozduracağınız zaman sitemizde yer alan güncel altın fiyatları ile karşılaştırmanız size fayda sağlayacaktır. Bu nedenle kuyumcuya gitmeden önce güncel altın fiyatları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir