faturalı hat ile kredi çekmek
faturalı hat ile nasıl kredi çekilir

Ekonomik koşulların her geçen gün daha da zorlaşması ve insanların zaman zaman finansal açıdan desteğe ihtiyaç duymaları, insanları kredi kullanmaya itiyor. Ancak bankalar, kredi talebinde bulunan vatandaşlardan bazı şartları yerine getirmelerini talep ediyor. İstenilen şartlara uyum sağlamayan vatandaşlar bankalardan kredi alamıyor ve bu nedenle farklı yöntemlere doğru yöneliyor. İşte bu noktada karşımıza faturalı hatta kredi almak çıkıyor.

Faturalı Hatta Kredi Veriliyor mu?

Kredi ihtiyacı duymakta olan kişilerin karşısına çıkan kredi alma yöntemlerinden birisi de telefon hattı kullanmak olarak karşımıza çıkmakta. Aslına baktığımız zaman faturalı hat sahiplerine doğrudan kredi verilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Fakat faturalı hat sahipleri, telefon faturalarının üzerine ek olarak aldıkları telefonu ikinci el piyasasında satarak, ihtiyaç duydukları miktarı elde edebiliyor.

Ülkemizde birçok kişi tarafından kullanılmakta olan bu yöntemi, ikinci el alım – satım yapmakta olan mağazalardan birisine giderek kolaylıkla yapmanız mümkündür. Ancak bu işlem esnasında dikkat etmeniz gereken bir nokta da yüksek kredi ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak olmanızdır. Bu yöntem sayesinde piyasada bulunan en pahalı telefon kadar para kazanmanız mümkündür.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bu işlemlerin ikinci el alım – satım yapan mağazalardan gerçekleştirilebileceğidir.

Neden Faturalı Hatta Kredi Çekiliyor?        

Faturalı hat kredisi çeşitli sebeplerden dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmekte olan bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta.

Banka sicili bozuk olan ya da kredi notu düşük olan kişiler bankaların kredi koşullarını sağlayamadığı için bu yönteme yönelmekte ve faturalı hatta kredi çekerek ihtiyaç duydukları nakiti karşılamaktadırlar. Düşük miktarda nakit ihtiyacınız olduğu zamanlarda kullanabileceğiniz bu yöntem sayesinde ihtiyaç duyduğunuz miktarı elde etmeniz mümkündür.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hat kredi başvurusu aslına baktığımız zaman oldukça basit işlemlerden oluşan ve zorlu olmayan bir süreçten oluşmaktadır. Kefil, gelir belgesi ya da banka sicili gibi belgeler talep edilmemektedir. Faturalı hat kullanıcısı olmanız ve duruma göre belirlenecek şartlara, örneğin son 3 ay faturanızın 50 TL üzerinde olması gibi, uyuyor olmanız yeterli olacaktır. Bu şartlara uyum sağladığınız takdirde telefonu anında alabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Faturalı hatta kredi alma işlemlerini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi ise ne kadar nakite ihtiyaç duyduğunuz olacaktır. İhtiyaç duyduğunuz nakit miktarını net bir şekilde belirledikten sonra buna göre telefon alabilir ve satışını gerçekleştirerek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer nokta da satış merkezlerinin satış işlemlerinden komisyon aldığıdır. Satış merkezleri, 4000 – 5000 TL bandında bir telefon için 400 – 500 TL’lik bir komisyon talep etmektedir. Bu sebepten dolayı faturalı hatta kredi alma yöntemi ile alacağınız kredilerde bankadan alacağınız krediye göre azda olsa daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

Türkiye’de Devlet Bankaları Hangileri? Devlete Ait Bankalar

Previous article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel