Halkbank Çalışma Saatleri

Dünyada altın borsası çeşitleri

Halkbank çalışma saatleri hakkında sorular soran takipçilerimize genel bir cevap vermek için hazırladığımız Halkbank çalışma saatleri başlıklı yazımızda, bankanın çalışma saatleri dışında sunmuş olduğu alternatif bankacılık kanalları ve bu kanallarla yapılabilecek bankacılık işlemleri hakkında da bilgiler verdik.

1938 yılından günümüze kadar aktif bir şekilde bankacılık sektöründe faaliyet gösteren Halkbank, geçmişten günümüze edindiği müşteri deneyimiyle sürekli kendini yenilemekte ve yeni hizmetler sunmaya devam etmektedir. Kolay kredi veren bankalar arasında yer alan banka, özellikle esnaflara yönelik yaptığı hizmet kampanyalarıyla da adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hatta dünyanın en büyük 160 bankası arasında yer alan ve yerli sermayeyle faaliyetlerine devam eden banka, aynı zamanda devlet destekli bir banka olma özelliği de taşımaktadır.

Halkbank Çalışma Saatleri

Halkbank çalışma saatleri, hafta içi aşağıdaki gibi olup, 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da aynı mesai saatleriyle hizmet vermektedir.

Sabah Açılış: 09:00

Öğle Molası: 12:30

Öğlen Tekrar Açılış: 13:30

Akşam Kapanış: 17:30

Yani 1 saatlik öğle molası dışında, Halkbank hafta içi resmi tatil olmayan her gün 09.00 ile akşam 17.30 arasında hizmet vermektedir.

Halkbank çalışma saatleri – Halkbank hafta sonu çalışıyor mu?

Halkbank hafta sonu çalışıyor mu? Açık mı?

Bankanın mesai saatleriyle ilgili sorulan sorulardan birisi de, Halkbank hafta sonu açık mı? Sorusudur. Soruya hemen cevap verecek olursak, Türkiye geneli bazı önemli havalimanları, gümrük kapıları ve nadiren de olsa büyük AVM’ler dışında, hafta sonlarında tüm şubeleri kapalı olup bu günlerde hizmet vermemektedir.

Ayrıca resmi tatil günlerinde de yukarıda belirttiğimiz kısmi yerler dışında, banka yine hizmet vermemektedir. Acil işleriniz için kullanabileceğiniz bankacılık kanalları, aşağıda yer almaktadır.

Halkbank Mobil ve İnternet Şubeleri

Bankanın mobil ve internet şubelerini, haftanın her günü ve günün her saatinde kullanarak birçok bankacılık işlemini yapmanız mümkündür. Herhangi bir banka şubesine gitmeden evinizde ve hatta aracınızla seyahat ederken bile, bu bankacılık kanalları ile mesai saati kısıtlamasına takılmadan, birçok bankacılık işlemi yapılabilmektedir. Halkbank internet ve mobil bankacılık şubeleri üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bazıları, aşağıda yer almaktadır.

 • Yeni hesap açıp kapatabilirsiniz.
 • Başka bankalarda hesabı olan kişilere, EFT gönderebilirsiniz. Yapacağınız EFT işlemi, ilk mesai gününün başlangıcında gerçekleşecektir.
 • Farklı Halkbank hesaplarına, anlık olarak 7/24 havale işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Farklı hayır kurumlarına, online bağış yapabilirsiniz.
 • Kredi ve kredi kartı başvurularınızı, bu kanallardan yapmanız mümkündür.
 • Okul harç ve diğer ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • Tüm fatura ödeme işlemlerinizi yaparak, faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
 • Cep telefonlarınıza cep Lira yükleyebilirsiniz.
 • Hesap hareketlerinizi görebilir, hesabınızı internet harcamalarına açıp kapatabilirsiniz.
 • Kredi kartı limit artırımı başvurusunda bulunabilirsiniz
 • Hesabınız ve kartınızla alakalı, neredeyse tüm şifre işlemlerini yapabilirsiniz.

Yukarıda sayılanlar, bankanın internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden alabileceğiniz hizmetlerin sadece bazılarıdır. Bunların dışında Halkbank telefon bankacılığı ve ATM üzerinden, benzer farklı birçok bankacılık işlemi yapılabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir