Hollanda’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

hollanda'da asgari ücret

hollanda'da asgari ücret

Hollanda asgari ücret konusunda merak edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Hollanda’da asgari ücret ne kadar sorusu oldukça fazla sorulmaktadır. Ülkenin birçok güzel şehri ve bu şehirlerde çalışan birçok Türk bulunmaktadır.

Hollanda’da Asgari Ücret

Hollanda’da Temmuz 2019 tarihi itibariyle ödenen asgari ücret 1.635,60 Euro olarak belirlenmiştir. Asgari ücret ödemesi yapan birçok firma bulunmaktadır fakat asgari ücretin üstünde ödeme yapan sektörler de mevcuttur. Başkent Amsterdam hem iş fırsatları hem de daha yüksek maaş için en uygun şehirlerdendir. Başkentin yanında Eindhoven ve Rotterdam şehirleri de iş için uygundur. Türk firmalar bu ülkeye genellikle yazılım alanında yatırım yapmış durumdadır, farklı mimarisi yüzünden inşaat firmalarının pek dahil olmadığı bir ülkedir.

hollanda'da iş fırsatları
hollanda’da iş fırsatları

Hollanda’da İş Fırsatları ve Masraflar

Hollanda’da çalışmak istiyorsanız ve vasıflıysanız iş bulmanız oldukça kolaydır. Vasıfsız bir kişiyseniz bile en azından İngilizce bilmeniz gerekmektedir, aksi takdirde iş bulmanız çok zor olacaktır. Hollanda’da Türk yemekleri sevilmekte ve tüketilmektedir, yatırım ile esnaf olarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun yanında Türkiye’de yasak olan esrar, bu ülkede serbestçe satılmaktadır. Bu sektör sayesinde birçok turist çeken Hollanda, bu alandan yüksek gelirler elde etmektedir.

Hollanda’da çalışan tek kişi değilseniz, geçinmeniz kolay olacaktır. Asgari ücret ile çok merkezi bir konumda daire kiralayamaya bilirsiniz fakat merkeze uzak yerlerde uygun daireler bulabilirsiniz. Amsterdam’da merkezi bir konumda yer alan 1+1 daire ortalama 1.500 Euro civarındadır, bunun yanında bazı konumlarda market alışverişleri oldukça pahalıdır. Ulaşım için çok yaygın bir şekilde bisiklet kullanılmaktadır, toplu taşıma ücretleri diğer ülkelere göre yüksek olduğu için bu yöntem tercih edilmektedir. Birçok bisiklet yolu bulunduğu için herhangi bir yere seyahatiniz çok kolay bir şekilde olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir