Press ESC to close

İcralık Olanlarla Kredi Veren Banka Var Mı?

İcralık Olanlarla Kredi Veren Banka Var Mı?

İcralık olan kişilere kredi veren bankaların sayısı oldukça azdır. Bu bankalara giderek durumunuzu anlatarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Günümüz şartlarında çoğu kişinin kredi notu düşük olabilmekte veya icra takibine düşmüş olabilmektedir. Bu sebeple pek çok kişi icralık olanlarla kredi veren banka var mı sorusuna yanıt aramaktadır.

Kredi sicili bozuk olanlarla, bankaların kara listesinde bulunan kişilere normal koşullarda tekrar bir kredi alma talebinde bulunamazlar. Var olan kredi borçlarını kapatmak adına başka bankalardan kredi almak isteyenlerin beklentileri karşılanmamaktadır. Bu noktada yasal takibe düşmemek son derece önemlidir. Bu duruma düşen kişiler maalesef yasal ya da değil farklı yollarla, daha yüksek faizle borç alabilme durumunu yaşayabilmektedir.

Yasal Takibe Düşenler Kredi Alabiliyor Mu

Yasal takibe düşen kişiler borçlarını geri ödemek adına bankaları ile bir görüşme yapmalıdır. Burada borçlarının yapılandırılmasını talep edebilirler. Ya da borçlarını tek bir bankada birleştirme yoluna gidebilirler. İcralık olanlara kredi veren banka var mı diye merak edenlere şunu söylemeliyiz bu oldukça zor bir seçenektir.

İcralık Olanlara Kredi Veren Banka Var Mı | Kredi Veren Banka

Kredi notu düşük olan müşterilerine bankalar korana virüs salgınından kaynaklı olarak kredi verebilmektedir. Yasal takibe düşmemek kredi alabilme şansını yükseltmektedir. İcralık durumdan kurtulmanın yolu ise borç kapatma kredisi adı verilen krediden yararlanabilirsiniz. Bu krediyi alabilmek için rehin, kefil veya teminat gibi şartlar gerekmektedir.

İcralık Olan Banka Müşterileri Ne Yapabilir

Bankalar bir müşterisine kredi vermek için onun kredi notuna ve banka sicillerine bakarlar. Kredi notu düşük ve kara listede bulunan kişiler için günümüzde sicil affı gündeme gelmiştir. Sicil affı sayesinde kara listeden çıkabilir ve tekrar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu düzenlemeden pek çok vatandaşımız yararlanmaktadır.

Sicil affından yararlanarak kredi çeken kişiler mutlaka kredi taksitlerini geciktirmeden ödemelilerdir. Zira tekrardan aynı duruma düşebilirler ve bir daha kredi çekemezler. İcralık olanlarla kredi veren banka var mı diye merak eden kişilere şunu da söyleyelim; bu şartlarda kredi veren bankalar mevcuttur. Ancak bu bankaların önemli bir kısmı yeni açılmış ve isimleri pek bilinmeyen bankalardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir