Press ESC to close

İşsizlik Maaşı Alana Kredi Çıkar Mı?

İşsizlik Maaşı Alana Kredi Çıkar Mı?

Elbette ki nakit ihtiyacına çözüm bulmak konusunda kredi çekme seçeneğinin sıklıkla tercih edildiğini biliyoruz. Bu durum doğal olarak bana kredi çıkar mı? Tarzında soruları da karşımıza çıkarıyor. Esasında günümüz koşullarında kredi kullanmak söz konusu olduğunda karşımıza farklı seçenekler çıkmaktadır. Bu noktada yanıtı merak edilen bir soru olarak da işsizlik maaşı alana kredi çıkar mı? Sorusu da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Sizler için bu sorunun detaylı yanıtınız araştırdık! İşte ayrıntılar!

Kimlere Kredi Çıkar?

Günümüz itibariyle kredi çekmek söz konusu olduğunda karşımıza farklı seçenekler çıkmaktadır. Pek çok farklı banka kredi vermek söz konusu olduğunda farklı kriterleri karşımıza çıkarmaktadır. Esasında kredi verilirken en temel kriter kredi notudur. Yani bankalar kredi verirken en çok tüketicilerin kredi notunu kıstas almaktadır. Doğal olarak kredi notu yüksek olan tüketiciler kredi almak konusunda önemli kazanımları da elde etmektedir. Yine kredi notu düşük olanların kredi alması da bir o kadar güçleşmektedir. Yine kamuda çalışanlar kredi çekmek konusunda avantajlıdır.

İşsizlik Maaşı Alana Kredi Çıkar Mı?

Özelde çalışan maaşlılar da pratik bir şekilde kredi çekebilmektedir. Vergi levhası mevcut olan esnaflar ile emekliler de farklı bankalardan kredi çekebilmektedir. Ancak bütün bu tüketicilerin kredi notu düşükse hiçbir şartta kredi kullanamamaktadır. Peki ya işsizlik maaşı alanlar? Esasında bu husus onlar için de geçerlidir. Yani işsizlik maaşı alana kredi çıkıyor mu? Sorusunun yanıtı kredi notuyla doğrudan ilgilidir!

İşsizlik Maaşı Alanlara Kredi Çıkıyor Mu?

Genellikle kredi başvurularında maaş bordrosu yakın zamana kadar talep ediliyordu. Ancak son zamanlarda online bir şekilde bu tür bilgilere erişilebilindiği için maaş bordrosu pek çok banka tarafından talep edilmemektedir. Esasında kredi çekerken son 6 ay boyunca maaşınızın düzenli bir şekilde yatıp yatmadığına dikkat edilmektedir. Yine işsiz de olsanız kefil ve teminat vererek de kredi çekebilmeniz mümkün olmaktadır. Bununla birlikte ipotekli bir şekilde de kredi çekebilmeniz günümüz koşullarında mümkün olmaktadır. İşsizlik maaşı alana kredi çıkar mı? Elbette ki gerekli koşulları sağlıyorsanız size kredi çıkacaktır.

Şayet kefiliniz mevcutsa rahatlıkla işsizlik maaşı alıyor da olsanız kredi çekebilirsiniz. Yine teminatınız varsa da kredi çekmek konusunda bir sorun yaşamazsınız. Bütün bu bilgiler ışığında şayet kredi notunuz düşük değilse, gelir belgesi olarak aldığınız işsizlik maaşını göstererek de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Böyle durumda çekebileceğiniz kredi limiti 20 bin TL kadar olsa da bu şekilde de rahatlıkla kredi çekmeniz mümkün olacaktır!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir