karadağ'da asgari ücret
karadağ'da asgari ücret

Balkanlar’da yer alan bu ülkeye, Türkiye birçok yapıtırm yapmıştır. Özellike turizm ve inşaat alanında yatırımlar yapılmaya devam edilmektedir. Bu durumda birçok kişi Karadağ’da çalışmak için fırsatlar aramakta ve değerlendirmektedir. Durum böyle olunca Karadağ’da asgari ücret ne kadar ve Karadağ’da masraflar ne kadar şeklinde sorular sorulmaktadır. Bu yazımızda hem asgari ücretten bahsedeceğiz hem de Karadağ’da yaşam ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Karadağ’da Asgari Ücret

Temmuz 2019 tarihi itibariyle Karadağ’da ödenen asgari ücret 331,33 Euro olarak belirlenmiştir. Karadağ’ın para birimi Euro’dur. Avrupa Birliği’ne üye olmayan bu ülke, para birimi olarak Euro’yu seçmiştir. Genellikle asgari ücretin üzerinde ücretler ödenmektedir. Karadağ Hükümeti, ülkede yaşayan yabancı veya yerli herkesin refah seviyesini yüksek tutmayı amaçlamıştır. Bu yüzden de bu ülkede yaşamak oldukça rahattır. Alım gücü yüksek olan bir ülke olduğu için ödenen asgari ücret bile lüks bir yaşam için yeterli olmaktadır.

karadağ'da masraflar ve iş fırsatları

karadağ’da masraflar ve iş fırsatları

Karadağ’da İş Fırsatları ve Masraflar

Birçok sektörde kolaylıkla iş bulabileceğiniz bir ülkedir. Özellikle son yıllarda turizm sektöründe birçok iş kolu oluşmuştur. Dil biliyorsanız ve tecrübeliyseniz asgari ücretin çok üstünde ücret alarak güzel bir yaşam sürdürebilirsiniz. Başkent Podgoritsa yaşamak için harika bir şehirdir. Diğer şehirler gibi hem ucuz hem de iş fırsatının çok olduğu bir şehirdir. Özellikle yaz aylarında birçok turist bu ülkeyi ve şehri ziyaret etmektedir. Podgoritsa’da turizm ile ilgili iş yaparsanız veya kurarsanız, yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Karadağ’da masraflar çok azdır. Alım gücü yüksek olduğu için hemen hemen herkes lüks içinde yaşamaktadır. Karadağ Devleti, birçok konuda halka yardımcı olduğu için sağlık ve eğitim masrafları gibi konular söz konusu bile değildir. Ev kiraları, ulaşım ve gıda masraflarınız da çok az olacaktır.

İngiltere’de Asgari Ücret, İngiltere Güncel Asgari Ücret Tarifesi

Previous article

Ürdün’de Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir