katar'da asgari ücret
katar'da asgari ücret ne kadar

Son yıllarda ülkemiz ile iyi ilişkiler edinen Katar, bu sayede tanınmış ve merak edilmeye başlanmıştır. Ülkemizden gitmek isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu durumda Katar asgari ücret için ne kadar ödüyor sorusunu sormaktadırlar. Yazımıdan Katar’da asgari ücret hakkında tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Katar’da Asgari Ücret

Bu ülkede ödenen asgari ücret, sektörler göre değişmektedir. Devlet tarafından belirlenen net bir rakam yoktur. Ayrıca göçmenler sınıflarına göre ayrılmakta ve buna göre maaş almaktadırlar. Türk vatandaşları, Katar’da 2. sınıf göçmen sınıfındadırlar.

Katar’da alınan maaşlar sektörel olarak farklılık gösterir. Bu sebeple birçok farklı asgari ücret ödemesi mevcuttur. Ülkede birçok Türk firması bulunmaktadır. Türk firmaları genel olarak inşaat ve tekstil sektöründe hizmet vermektedirler. Yabancı firmalar yerine Türk firmaları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kendinizi geliştirdiyseniz ve iş profiliniz kaliteliyse, çok yüksek maaş ile iş bulmanız mümkündür. Özellikle mimar ve inşaat mühendisi olarak bu ülkede güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Göçmenlere her zaman veya her kurumda aynı ilgi gösterilmemektedir. Katar’ın başkenti Doha’da asgari ücret daha fazla ödenmektedir. Doha başkent olduğu için birçok iş fırsatı ve yaşam olanaklarını barındırmaktadır.

katar'da iş fırsatları

katar’da iş fırsatları ve masraflar

Katar, işçiler için acımasız bir ülkedir diyebiliriz. Türk bir işçi, haftalık ortalama 65 saat çalıştırılmaktadır. Bu şekilde çalışan bir işçiye ortalama 450 Dolar ödeme yapılmaktadır.

Katar’da Masraflar

Katar masraflı bir ülke olarak bilinmektedir. Ülkenin resmi para birimi olan Riyal olduğu gibi turistik mekanlardan dolayı Euro ve Dolar’da kabul edilmektedir. Özellikle başkent Doha’da yaşam şartları kalitelidir fakat oldukça pahalıdır. İşçi sınıfından kişilerin kalınacak yer tahsis edilmediği takdirde zorlanacağı bir ülkedir.

Eğlence ve yemek sektörü, en pahalı sektörler arasındadır. Bu sebeple oldukça masraflıdır. Katar ve şehirleri için genel olarak masraflı diyebiliriz.

İtalya’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Previous article

Kuveyt’te Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir