Press ESC to close

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ertelenir?

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ertelenir?

Günümüz itibariyle kredi kartı bulunmayan birisi yok gibi! Esasında kredi kartı günümüz koşullarında en gerekli ve en çok ihtiyaç duyulan bir ödeme gereci! Durum böyle olunca da ticari hayatın içerisinde sıklıkla kredi kartını kullananların sayısı da her geçen gün itibariyle artış gösteriyor. Kimi zaman kredi kartını ödeme konusunda sorun yaşayanlar da olabiliyor. Böyle zamanlarda kredi kartı borcu ertelemesi farklı bir seçenek olarak karşımıza çıkar! Peki kredi kartı borcu nasıl ertelenir? İşte ayrıntılar!

Kredi Kartı Borcu Erteleme Nedir?

Kredi kartı borcunuzu ödemek konusunda sorun yaşadığınızda bankanızla iletişime geçerek, kredi kartı borcu erteletme talep edilmesi işlemine kredi kartı borcu erteleme denir. Günümüz itibariyle kimi bankaların kredi kartı borcunu erteleme konusunda tüketicilere bizzat kendilerinin de öneride bulundukları bilinmektedir. Peki neden bankalar kredi kartı borcu ertelemesi yapar? Çünkü bankalar, kredi kartı ertelemesi yaparken yine borç üzerinden faiz işletirler. Yani borcunuzu ödemeniz için size erteleme seçeneğini sunarlar ancak bu işlemden faiz yani para kazanırlar!

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ertelenir

Kart Borcunu Ertelemek Avantajlı Mıdır?

Şayet kredi kartı borcunuzu ödeyemeyecek durumdaysanız; bu süreç sizi hiç de istemediğiniz bir yere götürecektir. Zira kredi kartı borcunuzu ödemediğinizde faizler üstü üstüne binmeye başlayacaktır. Tam da bu noktada kredi kartı borcunun ertelenmesi devreye girmektedir. Tabi ki kredi kartı borcunuzu ertelettiğinizde bir miktar faiz ödemek durumunda kalırsınız. Ancak kredi kartı borcunuzu ödeyemediğiniz zamankinden çok daha az miktarda bir faiz ödemiş olursunuz.

Yani kredi kartı borcunuzu erteletecek olursanız; daha az zarar edersiniz. Yine erteleme işlemi sizin bir müddet de olsa rahat nefes almanızı sağlayacaktır. Bu süre içerisinde para bularak; kredi kartı borcunuzu da kapatabilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu ertelettiğinizde mutlaka bir faiz ödeme durumun oraya çıkması; bu işlemin en olumsuz yanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılıyor?

Ülkemizde hemen her banka online bankacılık üzerinden pek çok farklı işlemin yapılmasına olanak tanımaktadır. Bundan dolayı kredi kartı borcu nasıl ertelenir? Denildiğinde online bankacılık yani internet bankacılığından ilgili bankanın şubesine giriş yaparak erteleyebilirsiniz, şeklinde bir yanıt verilebilir. Yine mobil bankacılık uygulamalarını da kullanarak kredi kartı borcunuzun ertelenmesine dair talepte bulunabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra daha kesin ve net bir başvuruda yapmak istiyorsanız; bizzat banka şubesine giderek, müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz. Unutmayın bu işlemim bankanızın müşteri hizmetleri birimini telefonla arayarak da yapabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir