kuveyt'te asgari ücret
kuveyt'te asgari ücret ne kadar

Kuveyt, Türkler dahil birçok ırkın çalışmak için gittiği bir ülkedir. Kuveyt’in başkenti olan Kuveyt, iş olanaklarının en çok olduğu ve en çok maaş ödenen şehirdir. Başkent ile ülke ismi aynıdır. Bu durumda Kuveyt’te asgari ücret ne kadar şeklinde sorular sorulmaktadır.

Yazımızdan hem kuveyt asgari ücreti hakkında hem de iş fırsatları ve masraflar hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Kuveyt’te Asgari Ücret

Kuveyt’te net bir asgari ücret ödemesi yoktur. Kuveyt’te asgari ücret ne kadar sorusunun net bir cevabı yoktur. Her ulusa farklı maaş ödenmektedir ve yaşanılan şehire göre maaş değişmektedir. Maaşı, hem yaşadığınız şehir hem de çalıştığınız sektör etkilemektedir.

Özellikle inşaat sektöründe işçiler için yüksek maaş ödemesi yapılmaktadır fakat haftalık çalışma saatleri fazladır. Bunun yanında gıda ve tekstil işleri için uygun bir ülkedir.

kuveyt iş fırsatları

kuveyt iş fırsatları ve masraflar

Kuveyt’te İş Fırsatları ve Masraf

Kuveyt’in resmi para birimi; Dinar’dır. 1 Kuveyt Dinarı, güncel kur ile 18.99 TL yapmaktadır. Kuveyt’in parası oldukça değerlidir, bu yüzden birçok kişi Kuveyt’te çalışmayı istemektedir. Kuveyt’te işçiler için inşaat sektöründe iş vardır. Bunun yanında kendinizi geliştirmiş bir mimar veya inşaat mühendisiyseniz yüksek gelirler elde edebilirsiniz. En zengin ülkeler arasında yer alan bu ülkede siz de zengin olabilirsiniz. Kuveyt’te geldiğiniz yere göre ırkçı tavırlar sergilenmektedir, bu yüzden çalışacağınız sektörü ve firmayı iyi seçmeniz gerekmektedir.

Kuveyt’te yaşam şartları oldukça iyidir. Başkent olan Kuveyt’te çalışan kişiler, yüksek maaş aldıkları için daha şanslıdırlar. Maaşlar yüksektir fakat hayat pahalıdır. Yaşam şartlarının kaliteli olduğu her yer hemen hemen bu şekildedir. Ulaşım ucuzdur fakat nüfusun %95’inin şahsi arabası bulunmaktadır. Eğlence ve gıda sektörü oldukça pahalıdır. Kuveyt’e gitmeden önce değerlendirmeniz gereken noktalar arasında yer almaktadır.

Katar’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Previous article

Rusya’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir