Rusya’da Asgari Ücret
Rusya’da Asgari Ücret ne kadar

Rusya’da çalışmak isteyen kişiler, asgari ücreti merak etmekte ve Rusya’da asgari ücret ne kadar diye sormaktadır. Rusya’da hem vasıflı hem de vasıfsız işçi olarak çalışma fırsatları bulunmaktadır. Aynı zaman üniversite mezunuysanız ve dil biliyorsanız, çok yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Rusya’da bulunan birçok Türk şirketi vardır. Bu şirketler genel olarak inşaat ve doğalgaz sektörlerinde hizmet vermektedirler.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Rusya’da Asgari Ücret

Rusya’da ödenen asgari ücret 13.000 Ruble civarındadır. Türk Lirası karşısında 1.170 Türk Lirası yapmaktadır. Rusya’da bir kişi haftalık ortalama 40 saat çalışmaktadır. İşçi olarak çalışan kişiler, bu saatin biraz daha üzerinde çalışmaktadırlar.

rusya iş fırsatları

rusya iş fırsatları

Petrol, doğalgaz, metal ve inşaat sektörlerinde işçi alımı olmaktadır. Türk işçilerin çoğu bu alanlarda çalışmaktadırlar. Bu sektörlerde çalışan kişiler, asgari ücretten biraz daha fazla maaş almaktadırlar. İş profiliniz gerçekten kaliteliyse Rosneft, Gazprom, Novatek ve LukOil gibi firmalarda masa başı iş bulabilirsiniz.

Rusya’da Masraflar

Rusya masraflar konusunda iyi denecek bir ülkedir. Günlük harcamalar düşüktür ve kamu hizmetleri için az ücret alınmaktadır. Ulaşım, ev ve ev masrafları uygun fiyatlardan sağlanabilmektedir. Resmi para birimi olarak Ruble kullanılmaktadır. Rusya’da yaşamak için en ideal şehir başkent Moskova’dır. Diğer şehirlere göre biraz daha pahalı olabilir fakat birçok fırsat bu şehirde bulunmaktadır.  Bedava sağlık hizmeti sadece İngiliz vatandaşlarına sunulmaktadır.

Bunların dışında Rusya’da okul masrafları da fazla değildir. Devlet okulları olduğu gibi özel okullar da bulunmaktadır. Yaşam ucuz olduğu için aileler çocuklarını özel okullara gönderebilme fırsatı bulabilmektedir. Rusya’da 3 kişilik bir aile, rahat bir yaşam geçirebilmek için ortalama 25 bin Ruble ile 30 bin Ruble aralığında gelir elde etmelidirler. Bu şekilde yaşayan bir aile hem eğlence hem de diğer masrafları için rahatlıkla para harcayabilir.

Kuveyt’te Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Previous article

Fransa’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.