Press ESC to close

Sitenize Döviz Kuru Ekleme Kodları, Sitene Döviz Kuru Ekle

Web sitesi sahipleri için reklamsız döviz kuru eklentisi bulmak zaman zaman sorun olabiliyor. Çünkü bu tarz eklentilerde genellikle çeşitli açıklar veya reklamlar yer alabiliyor. Bu bölümde 2024 yılı için güncelliğini koruyan web sitelerinden döviz kuru ekleme kodlarını paylaşacağız. Sitenize döviz kuru eklemek istiyorsanız bahsedeceğimiz bu seçenekler işinizi fazlasıyla görecektir. Web sitenizin sidebar kısmında veya istediğiniz farklı bir alanda döviz kurları ve piyasaları güncel olarak ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.

Sitenize Ücretsiz Döviz Kurları Ekleme Yolları

Web sitenize döviz kuru eklemenin birden farklı yolu var. Kendiniz bir api yardımıyla kod yazarak çektiğiniz verileri yayınlayabilirsiniz. WordPress eklentileri ile de web sitenize dviz kurları ekleyebilirsiniz. Bir başka seçene ve en kolayı ise hazır döviz kodlarını sitenize ekleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hem döviz kurlarını, hem altın ve kripto para fiyatlarını bu şekilde ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.

Tradingview Döviz Kuru Ekleme Kodu

Dünyanın en popüler finans sitelerinden biri olan Tradingview bu hizmeti ücretsiz sunmaktadır. Ancak biraz fazla link barındırmaktadır. Tradingview üzerinden size özel bir döviz kodu oluşturabilirsiniz. Hangi kurları göstermek istiyorsanız bunları seçebilir ve aldığınız kodu sitenizin istediğiniz kısmında gösterebilirsiniz. Tradingview üzerinden güncel döviz kuru kodunuzu oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İnvesting Döviz Kurları Widget’i

Bir başka döviz yayını yapabileceğini site ise İnvesting’dir. Zaten dünyanın en popüler web sitelerinden biri olan İnvesting’de gerçek zamanlı veri yayını yapabilirsiniz. Oluşturacağınız html kodlar yolu ile sitenize özel döviz kutusu oluşturabilirsiniz. Oluşan kodları sitenize ekleyerek ziyaretçilerinize sayfalarınızda güncel döviz kurlarını sunabilirsiniz. İnvesting üzerinden web sitenize döviz kurlarını eklemek için bu linke tıklayabilirsiniz.

AnlikDoviz ile Güncel Döviz Kurlarını Sitenize Ekleyebilirsiniz

Türkiye’de özellikle ekonomi sitelerinin en çok kullandığı eklentilerden bir tanesi Anlikdoviz.co adresine ait olan eklentidir. Daha doğrusu bir eklenti değil siteye eklenen bir kod ile oluşturulan döviz kutucuklarıdır. En kapsamlı görünüme sahip olanlardan bir tanesi olan AnlikDoviz’in kodları sayesinde sadece döviz kurları değil, forex pariteleri, petrol, kripto para, altın, gümüş, etia ürünleri gibi bir çok finansal ürünün fiyatını web sitenize ekleyebilirsiniz. En az reklam içeriğiyle hızlı ve güzel bir görünümlü widget oluşturabilmek için sitenize döviz kuru ekleme kodları sayfasına göz atabilirsiniz.

CHATGPT Döviz Kuru Ekleme Kodları

Web sitesine ücretsiz döviz kuru nasıl ekleyebilirim sorusunu chatgpt’ye sorduğumuzda bize özel bir kod hazırlayabiliyor. İsteklerimiz doğrultusunda CHATGPT’ye yani yapay zekaya da döviz kurları kodu hazırlatabiliriz. Ancak CHATGPT’ye ne istediğimizi tam olarak anlatsak bile maalesef diğer hazır araçların yanına yaklaşamıyor. Sunduğu kodlar üzerinde oynamalar yapılması gerekiyor. CSS Java vb. yazılım dili bilenler için faydalı olabilir ancak kodlama bilmiyorsanız en güzeli hazır döviz kodlarını kullanmak olacaktır.

Şu an için 2022 yılına kadar geçerli kod bilgisi bulunduğu için güncel apilerle ilgili sıkıntı çıkmakta. İlerleyen aylarda ChatGPT’ye güncelleme gelecektir. Eğer 2024 datasını kapsayan bir güncelleme olur ise bu kartların yapay zeka tarafında baştan dağıtılmasını sağlar.

Sizler de farklı şekilde sitenize kod veya eklenti ile döviz kurları eklemeyi biliyorsanız bunu sayfa altına yorum olarak paylaşın. Bu sayede hem biz hem de kullanıcılarımız farklı yoları da öğrenmiş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir