Yunanistan'da Asgari Ücret
Yunanistan Asgari Ücret

Yunanistan’da asgari ücret ne kadar sorusu sorulmaktadır. Özellikle ülkemizde yaşayan birçok kişi bu soruyu sormaktadır. Yunanistan, Türkiye’ye göre daha fazla asgari ücret ödemektedir. Son yıllarda ekonomik kriz ile boğuşan Yunanistan’da birçok işsiz bulunmaktadır. Ekonomiyi düzeltme hamleleri şu an için pek olumlu sonuçlar vermemektedir.

Yunanistan’da Asgari Ücret

Yunanistan asgari ücret için 758 Euro ödeme yapmaktadır. Türkiye, Euro bazında 422 Euro ödeme yapmaktadır.  Yunanistan’ın başkenti olan Atina’da iş fırsatları daha çoktur fakat diğer şehirlere göre biraz pahalıdır. Yunanistan’da çalışmak isteyen kişiler, kesinlikle başkent Atina’yı tercih etmelidirler. Her yıl belirli dönemlerde asgari ücrete zam yapılmaktadır. Yunanistan, yeni yıla girildiğinde asgari ücrete yeni bir zam yapacaktır. Yunanistan, Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere 2 kere asgari ücret için zam yapmaktadır.

yunanistan iş fırsatları

Yunanistan’da Asgari Ücret

Yunanistan’da İş Fırsatları ve Masraflar

Yunanistan’da asgari ücret ile geçinmek biraz zor olabilir. Çok lüks bir hayat istemiyorsanız ve günlük masraflarınız fazla olmayacaksa, asgari ücret size tam yetecektir. Başkent Atina’da ortalama 300 Euro karşılığında ev bulma fırsatınız vardır. Aylık mutfak, kişisel bakım ve eğlence için pek fazla bütçe ayıramayabilirsiniz. Asgari ücretin üstünde maaş alabilirseniz, tüm bunları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yunanistan’da iş fırsatları son yıllarda azalmıştır. Ekonomik krizin etkileri halen sürmektedir ve birçok işsiz bulunmaktadır. Bu durumda iş verenler, asgari ücret üzerinden ödeme yapmaktadırlar. Kendini geliştirmiş bir kişiyseniz ve personel ihtiyacı olan bir alanda çalışacaksanız, ortalamanın üzerinde maaş alabilirsiniz.

Yunanistan’da ilginç bir çalışma şekli bulunmaktadır. Sabah açılan kurumlar, öğle saatlerinde kapanmaktadır. Bazı kurumlar akşam saatlerinde tekrar aktif olabilmekte fakat bazıları tamamen kapalı kalabilmektedir. Arada geçen vakit, öğle uykusu için ayrılmıştır ve kurumlardan hizmet almanız kesinlikle mümkün değildir.

Danimarka’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Previous article

Kıbrıs’da Asgari Ücret, İş Fırsatları ve Masraflar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.